Neisson Le Rhum XO par Neisson

Neisson Le Rhum XO par Neisson

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Stařený agricole toho nejlepšího ze severního Martiniku

3998 Kč s DPH

Skladové číslo: NELRXO

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Neisson Distillery

Barva: Zlatá

Aroma: Kandované ovoce, čokoláda s příchutí vanilky, kořenité aroma s dřevitou hranou

Chuť: Plná a elegantní, tóny citrusových a exotických plodů s pikantním nádechem, závěr je
dlouhý a okouzlující


Zrání

Jedná se o směs pečlivě vybraných ročníků, které byly ponechány po dobu od 9, 11 a 12 let v sudech po bourbonu z francouzského dubu. Zrání probíhalo v malých sudech uložených v lihovarském skladu v Carbetu, poblíž slavné hory Pelée na severním Martiniku. 


Příběh

Le Vieux par Neisson prokazuje dokonalost a filozofii používání tradičních metod výroby zemědělského rumu. V této lahvi, vydané oslavuje 85. výročí značky, ochutnáte veškeré odborné znalosti destilérie Neisson.
Neisson, nejmenší lihovar na Martiniku, připomíná komplexní kaleidoskop zelených a růžových domů, které jakoby se snažili napodobit svůdnou okolní vegetaci. Od svého založení roku 1931 se již tři generace za sebou úspěšně vystřídaly v čele lihovaru, zachovaly si svoje dovednosti a odborné znalosti největší tradice Martiniku. Současný ředitel lihovaru Grégory Vernant-Neisson popisuje jejich zemědělský rum AOC následovně: „Nejdůležitější věcí, kterou je třeba o martinikovém rumu vědět, je to, že se vyrábí přímo ze šťávy z cukrové třtiny, nikoli z melasy." Za filozofií destilérie Neisson leží velký respekt k hodnotě země a jejím vlastnostem. Severní část ostrova Martinik má svou vulkanickou půdou a podnebím zvláště silný vliv na aromatickou paletu rumů Neisson a jejich jedinečnou chuť. Ochutnejte, pochopíte.

 

Zařazení: Francouzský styl
Obsah alkoholu: 45 %
Obsah cukru: 0-5 g/l
Objem: 0,7 l
Původ: Martinik

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.