Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

Dupuy Pineau Des Charentes Rouge

Originální welcome drink plné chuti a jemné třísloviny

Výrobce / značka: Ths Bache Gabrielsen

Skladové číslo:

Zařazení: Fortifikované víno
Obsah alkoholu: 17 %
Chuťový profil: Vyvážený
Objem: 0,75 l
Původ: Francie

Dostupnost: Skladem

460 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 4.5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Temně červené barvy s fialovým odleskem

Aroma/chuť: Výrazné červeného ovoce s dominancí vyzrálých třešní, jemná tříslovina, společně se sladkým a přesto svěžím závěrem

Stáří: Víno zrálo 4 roky na 500l dubových sudech

Oblast: Fins Bois


Příběh

Sága koňaků Bache-Gabrielsen byla založena Thomasem Bache-Gabrielsenem z norského Holmestrandu v roce 1905. O několik generací později podnik stále vlastní a provozuje rodina Bache-Gabrielsenů. Dnes je Bache-Gabrielsen jedním z mála zbývajících tradičních rodinných destilerií koňaku a stále okupuje staré, téměř zastaralé prostory v centru města Cognac. Když projdete dveřmi, je to skoro jako vstoupit do příběhu Charlese Dickense z roku 1890. Za touto fasádou je však veškeré zařízení a vybavení palírny ultra moderní.
Firmu nyní řídí vnuk zakladetele Hervé Bache-Gabrielsen, který převzal každodenní řízení firmy od svého otce Christiana. Norsko stále zůstává největším trhem, ale pokud požádáte o koňak Bache-Gabrielsen více na jihu Evropy, nepochodíte. Stále se tam prodává pod více než sto let starým, původním názvem Dupuy — přijimením bývalého partnera a otce manželky Bache Gabrielsena A. Edmonda Dupuy.


Doporučení

Doporučujeme podávat nachlazené, vhodné jako originální welcome drink, aperitiv či digestiv. Dobré víno si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na vína.

Víno & Oslavy

Co pít, když hostíme

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.