Popis
Váza Era vznika ve spolupráci uměleckého ředitele sklárny Jana Plecháče a sklářského mistra Zdeňka Drobného, touto vázou vzdali poctu získanému ocenění francozskému Řádu kultury a literatury, které pan Drobný získal v červnu 2024. Je unikání svoji mohutností a přitom čistými linemi odrážející podobu krystalů. Vyrábí se v limitovaném počtu celkem 77 ks ve 3 variantách - křišťál, unikátní vícebarevná variata a alexandrit, kdy je každý kus očíslován a signován jeho tvůrci.
Výška: 330 mm
Šířka: 165 mm
Zahájení výroby: 2024
Kolekce: Era
Unikát mezi všemi
Design vázy Era navrhl umělecký ředitel sklárny Jan Plecháč a vybrousili ji nejlepší brusiči. Unikátem této kolekce je vícebarevné jádro u jedné z variat, kdy se jedná o velmi složitou techniku výroby s efektem prolínání barev, která byla výzvou pro pana Drobného - zhostil se jí dohonale. Jedná se o solitér se silou a čistotou krystalů křemene.
Ručně foukáno z ekologicky čistého bezolovnatého křišťálu.
Ručně broušeno a leštěno.
Vyrobeno technikou podjímání.
Designér Jan Plecháč
Designér, který svou profesi miluje. A hovoří o ní s neobyčejnou lehkostí a hravostí. Stejným způsobem i tvoří, s neutuchajícím zápalem a kreativou. Není divu, že se designér Jan Plecháč řadí k mezinárodní špičce ve svém oboru. Konvence totiž jakoby neznal. Vystudoval architekturu na pražské UMPRUM, kde se potkal s Henrym Wielgusem, se kterým v roce 2011 založil úspěšné studio. Společně tvořili až do roku 2019, získali celou řadu mezinárodních i tuzemských ocenění a podepsali se pod projekty světových značek. Navrhovali pro dánské Menu, italské Cappellini, českou Bommu i Lasvit a další známé brandy. V současné době působí na pozici uměleckého ředitele sklárny Moser.
Sklář Zdeněk Drobný
Sklářský mistr, nositel ocenění Rytíře Řádu umění a literatury, který mu v roce 2024 udělila francouzská vláda. Ve sklárně Moser pracoval většínu svého profesní života. Foukal nejsložitější nápojové kolekce a dokázal vyrobit unikátní díla z intarzovaného křišťálu či největší kusy vázy Hruška. U příležitosi ocenění řádu se vrátil do sklárny aby vytvoříl jedinečné dílo oslavující získání francouzské ocenění.