Boodles British Gin

Gin Boodles má dlouholetou historii a tradici. Jeho název inspiroval vyhlášený a respektovaný klub v londýnském distriktu St James. Boodles Club, druhý nejstarší svého druhu, byl založen roku 1762. Měl anglickým gentlemanům poskytnout dokonalé zázemí, kde by se mohli scházet a rozebírat politické a společenské otázky doby. Mezi hosty patřilo mnoho významných a slavných osobností, jako byl například Winston Churchill nebo Ian Fleming.

Gin Boodles vytvořili nejvěhlasnější ginový mistři své doby, Joseph E Seagram and Sons. Destilace ginu je jejich řemeslem již od roku 1845. Když byl ředitel společnosti Seagram's během své návštěvy Londýna pozván do klubu Boodles na večeři, byl uchvácen jeho starosvětskou atmosférou a myšlenka ginu stejného jména byla na světě. Měl se zrodit prémiovější, luxusní, dokonale vyvážený London Dry gin. Aby rodina Seagramů vzdala patřičný hold klubu Boodles a jeho odkazu, rozhodla, že bude tento gin destilován v Anglii, ve spolupráci s firmou Cock Russell & Company.

Původně byl nový gin Boodles určený pouze pro uzavřenou společnost stejnojmenného klubu pro pány, v 60. letech však získal na popularitě ve Spojených státech. Pro americké barmany i ginové znalce byl léta volbou číslo jedna.

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.