Clément-Rum

Martinik měl již před založením výroby na Rhum Agricole dlouhodobě skvělou pověst pro pěstování cukrové třtiny. Homère Clément zakoupil Domaine de l'Acajou v roce 1887 na vrcholu cukrové krize. Zavedení cukrové řepy a zvyšující se dostupnost levného jihoamerického cukru vedly ke kolapsu martiniquského obchodu s cukrem.
Výsledkem bylo, že místní ekonomika, která byla poháněna základní tržní plodinou cukru, byla v troskách. Mnoho pěstitelů bylo bez práce a vyšlo do ulic, které se vzbouřily proti zkrachovaným vlastníkům plantáží. Kdysi bohatý a živý ostrov se rychle utápěl v ekonomickém zoufalství. V tomto okamžiku byl Homère Clément velmi oblíbeným členem martiniqueanské komunity a starostou Le Francois. Koupil prestižní cukrovou plantáž známou jako Domaine de l'Acajou jen 3 kilometry od centra Le Francois. Tato usedlost o rozloze 43 akrů byla považována za jednu z nejlepších cukrových plantáží na ostrově Martinik. 
Společnost Homère Clément provedla nezbytné investice a přeměnila jednu z nejprestižnějších cukrových plantáží na producenta světové třídy Rhum Agricole. Nechal plantážníky vrátit se na pole, aby znovu sklízeli cukrovou třtinu, ale aby rafinovali cukr. 
Habitation Clément se brzy stal Mekkou Rhum Agricole a dnes každoročně přijme průměrně 160 000 tisíc nadšenců lihovin a příznivců rum, kteří navštíví lihovar a ochutnají vzorky sudů ve sklepech. Habitation Clément nabízí zážitek pro všechny, ať už je to botanická zahrada, možnost prohlídky domu plného starožitností a nové umělecké galerie čí samotná výrobu rumu.

Původ:

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.