Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

Destilerie Fassbind

Destilerie Fassbind se pyšní titulem nejstarší palírny ve Švýcarsku. Rodina se tu specializovala na šlechtění planých třešní. V roce 1865 ji založil teprve 17letý Gottfried Fassbind. Z průmyslové, umělecké a zemědělské výstavy v Bernu si za svoji archivní třešňovicí nedlouho poté odvezl hned několik cen. Později tuhle dobrotu ocenil zlatou medailí i sám Napoleon a nadšením nešetřili ani velikáni jako František Josef I. nebo ruský car Mikuláš II.
Během 1. světové války exportoval novátorský dědic Siegfried Fassbind I. vyhlášenou třešňovici i na západní frontu. Po válce si všiml, že v Evropě chybí palírny. Sestavil proto pojízdnou destilerii, která na několika železničních vagonech projížděla Evropou a pálila to nejlepší ovoce, které cestou potkala. Kromě francouzského regionu Cognac procestovala tehdejší Jugoslávii a zavítala i do Československa.
Poté, co v roce 1994 pátá generace rodiny Fassbindových destilerii prodala, ji několik let řídily zahraniční koncerny, aby se v roce 2014 vrátila zpět do švýcarských rukou. Noví majitelé, Daniela Bruggmann & Renato Wydler,, ji dovedli k titulu Destilerie roku 2017/18. Fassbind už dávno nepálí jen třešňovici. Jejich stařené pálenky z hrušek a malin drží zlatou medaili ze světových soutěží.

Původ:

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.