Dictador Europe Sp.

Název rumu je pojmenován po Severovi Arango y Ferrovi, přezdívaném „El Dictador", který v 17. století dohlížel na obchod mezi Španělskem a koloniemi. Na konci 18. století přišel Severo Arango y Ferro do Cartageny de Indias v Nueva Granada nacházející se v dnešní Kolumbii. Měl plány, jak zlepšit systém výběru daní pro Španělsko v amerických španělských koloniích. Jeho silná a silná povaha byla rychle rozpoznána a brzy se stala Dictatorem. Během pobytu v Nueva Grenada se zamiloval na první pohled a chuť - objevil tam rum. Jeho odhodlání a oddanost tropickému lektvaru ho vedly k tomu, že se stal klíčovým dodavatelem exotických lihovin z cukrové třtiny, které byly v té době měnou regionu.

Společnost byla založena jedním z jeho potomků, Don Julio Arango y Parra, v roce 1913.
Lihovar Dictador se nachází v Cartagena de Indias v Karibském moři v Kolumbii. Výsadní poloha téměř na nábřeží vytváří jedinečné mikroklima, ideální pro stárnutí rumu, s okolní teplotou nad 25 stupňů, relativní vlhkostí nad 85 procent ročně. Blízkost moře dává charakteristickou chuť rumu.

Diktátorský rum se vyrábí z medu z cukrové třtiny, na rozdíl od melasy. V procesu výroby rumu se v závislosti na jeho typu podrobuje fermentace takzvanému „medu" - šťávě získané prvním lisováním cukrové třtiny. Později - v ocelových sloupech nebo měděných alembicích - probíhá destilace. Takto získaný destilát jde do dubových sudů, ve kterých zral. To je místo, kde rum získává svůj finální „řez", který formuje jeho chuť a buket.

Kvůli omezením uloženým vládou na ochranu jejich vlastních lihovarů se rum Dictador neprodává v 98% Kolumbie. Méně než 1% z jeho celkové produkce se dostává na kolumbijský trh.

Původ:

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.