Disaronno

Disaronno Originale (28% abv) je likér s amaretovou chutí s charakteristickou mandlovou chutí vyrobený v Itálii. Jeho tvůrce, Disaronno, zachovává svůj původní „tajný vzorec", který se od roku 1525 nezměnil [1], a tvrdí, že legenda Amaretto „Luiniho příběh" je jeho vlastní konkrétní historií.

Tento produkt byl nazván „Amaretto di Saronno" (Amaretto ze Saronna) před rebrandingem likéru „Disaronno Originale" z marketingových důvodů v roce 2001. Vyrábí se v Saronnu v regionu Lombardie a prodává se po celém světě.

Podle společnosti je jantarově zbarvený nápoj infuzí meruňkového peckového oleje s „absolutním alkoholem, spáleným cukrem a čistou esencí sedmnácti vybraných bylin a ovoce". [1] Likér se prodává v podlouhlém skleněném dekantéru navrženém řemeslníkem z Murana a neobsahuje žádné mandle ani jiné ořechy. [2]

Disaronno lze podávat přímo jako srdečný nápoj, na skalách nebo jako součást koktejlu smíchaného s jinými alkoholickými nápoji, kokakolou, zázvorovým pivem nebo ovocným džusem. Může být také přidán do horké čokolády a je složkou italské varianty irské kávy.

 

Vřelá, sofistikovaná chuť DISARONNO má linii sahající až do jednoho z nejromantičtějších a nejkreativnějších období italských dějin - renesance. V roce 1525 byl umělec Bernardino Luini, brilantní žák Leonarda da Vinciho, pověřen malováním fresky Madony zázraků v Saronnu (Madonna dei Miracoli v Saronnu, kde je freska vystavena dodnes).

MUSE JE VYBRÁNO

Aby vylíčil Madonu, vybral si za svou múzu krásného místního hostinského.

JEDNODUCHÉ GESTO Laskavosti

Na znamení své vděčnosti připravila pro umělce speciální dárek, jmenovitě baňku plnou jantarového likéru, voňavého a jemného. Tak vznikla legenda DISARONNO: z jednoduchého gesta laskavosti a jedinečné ruční kombinace tajných ingrediencí.

Původ:

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.

Velká letní koktejlová soutěž