Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

Hacienda de Chihuahua

Hacienda de Chihuahua je značka alkoholického nápoje - sotolu, který se vyrábí v oblasti Chihuahua, která se nachází na severu Mexika. Zraje 6 měsíců v nepoužitých sudech z francouzského dubu. Zajímavostí je, že v květnu 2006 získala od serveru tequilaplanet.com označení Tequila měsíce, i když tequilou vlastně není.

Jedná se o destilát z divoce rostoucích agáve Dasylirion, která rostou v pouštních oblastech státu Chihuahua na severu Mexika. Při výrobě Sotolu Hacienda de Chihuahua se pro kvašení používají stejné kvasnice, jaké jsou užívány pro kvašení šampaňského. Lahev Sotolu Hacienda de Chihuahua získala za svůj design a etiketu ocenění „Best of Show" při udílení Beverage Packaging Global Design Awards 1998.

Pužívaná agáve má užší a tenčí listy než modrá agáve, která se používá pro výrobu tequily, a i když její zralé srdce ani zdaleka nedosahuje takové velikosti, zraje o poznání déle, a to až 15 let. Přesto se z jedné rostliny vyrobí pouze jedna lahev sotolu. Na prvotřídní kvalitu dohlíží na ni in-house master distiller José Daumas, který pracoval v minulosti ve Francii pro Moët Chandon, Larsen a Martell.

Původ:

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.