Russian Standard

Vodka Russian Standard byla poprvé uvedena na trh v roce 1998 ruským magnátem Roustamem Tarikem a díky své neobyčejné kvalitě se zanedlouho stala ve své vlasti základním měřítkem pro všechny ruské vodky. V roce 2006 uvedl tento úspěšný podnikatel do provozu jednu z nejmodernějších destilerií na světě v ruském Petrohradu, kdy je součástí výroby kupříkladu i plnicí linka s kapacitou 22 500 lahví za hodinu.

Inspirací pro vodku Russian Standard byly výsledky práce slavného ruského vědce D. I. Mendělejeva z roku 1894. Tento otec periodické tabulky chemických prvků předsedal carské vládní radě zodpovědné za normu a recepturu pro výrobu kvalitní ruské vodky. Tehdejší nově stanovená norma, známá pod názvem Ruskij Standart, nařizovala nejen používání kvalitní pšenice a nejjemnější ledovcové vody, vícenásobnou destilaci a filtraci přes dřevěné uhlí, aby byly odstraněny nečistoty, ale stanovila i ideální poměr alkoholu vůči vodě.

Muzeum vodky v Petrohradě říká, že kvalitní vodka se nemá servírovat namražená, ale má se pít při teplotě 8-10 °C. Z ruských vodek jsou to pouze dvě značky a mezi nimi je i právě Russian Standard. Po malých doušcích ji vpusťte na jazyk, poválejte po patře a polkněte. Poté nechte hrdlem stoupat čistou dochuť té pravé kvalitní a nevšední vodky. Kromě možnosti si ji vychutnat čistou je rovněž vhodná pro přípravu koktejlů.

Původ:

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.