Tullamore D.E.W. Irish Whiskey Distillery

Počátky irské whiskey Tullamore Dew je možno vysledovat zpět do roku 1829, kdy byla ve městě Tullamore, v hrabství Offaly nacházejícím se ve středu Irska, založena Tullamore Distillery. Vlastníkem se stal známý lihovarník Michael Molloy. Místo bylo dobře zvoleno - bohatý zemědělský a obilnářský kraj poskytující jak kvalitní ječmen, tak čistou vodu nezbytnou pro produkci dobré whiskey.
Po smrti pana Molloye přešla palírna do rukou jeho synovce Bernarda Dalyho, který ji přejmenoval na B. Daly Distillery.
Čtrnáctiletý Daniel Edmond Williams opustil farmu svého otce a začal pracovat v palírně. Místo svého platu směl přespávat v seníku nad stájemi palírny. V následných několika letech se vyučil lihovarníkem.
Palírnu zdědil Dalyho syn kapitán Bernard Daly. Byl to náruživý sportovec, který se více zajímal o hraní pola a jízdu na koni než o obchod. Následně jmenoval Daniela E Williamse generálním ředitelem, který zahájil řadu zlepšení. Okamžitě nechal v Tullamore nainstalovat první elektrické osvětlení a v roce 1889 připojil telefonní služby. Vybudoval také řadu nových skladů včetně celního skladiště (místo dnešního Tullamore Dew Heritage Centre) a lahvovny. Současně vytvořil novou značku palírny a připojil své vlastní iniciály D-E-W, čímž vznikl název Tullamore Dew.

Původ:

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.