Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

Neisson Le Rhum Vieux par Neisson

DOPORUČUJEME

Výherce řady světových soutěží pro svou unikátní chuť

Výrobce / značka: Neisson Distillery

Skladové číslo: NELRVIE

Zařazení: Francouzský typ rumu
Způsob výroby: Destilace ze třtinové šťávy
Obsah alkoholu: 45 %
Obsah cukru: 0-5 g/l
Chuťový profil: Vyvážený
Objem: 0,7 l
Původ: Martinik

Dostupnost: Skladem

1799 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 4/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Jantarová

Aroma: Harmonický a ovocný s dřevitou vůní, vanilkou, medem a sušeným ovocem

Chuť: Živá, velkorysá, plná, hedvábná, dobře vyvážená chuť s rozpuštěnými taniny, cítíme exotické ovoce a cukrovou třtinu


Zrání

Jedná se o směs pečlivě vybraných ročníků, které byly ponechány po dobu od 3 do 9 let v sudech po bourbonu z francouzského dubu. Zrání probíhalo v malých sudech uložených v lihovarském skladu v Carbetu, poblíž slavné hory Pelée na severním Martiniku. 


Příběh

Le Vieux par Neisson prokazuje dokonalost a filozofii používání tradičních metod výroby zemědělského rumu. V této lahvi, vydané oslavuje 85. výročí značky, ochutnáte veškeré odborné znalosti destilérie Neisson. Výherce řady světových soutěží nabízí unikátní chuť, kterou ocení nejen opravdový znalec.
Neisson, nejmenší lihovar na Martiniku, připomíná komplexní kaleidoskop zelených a růžových domů, které jakoby se snažili napodobit svůdnou okolní vegetaci. Od svého založení roku 1931 se již tři generace za sebou úspěšně vystřídaly v čele lihovaru, zachovaly si svoje dovednosti a odborné znalosti největší tradice Martiniku. Současný ředitel lihovaru Grégory Vernant-Neisson popisuje jejich zemědělský rum AOC následovně: „Nejdůležitější věcí, kterou je třeba o martinikovém rumu vědět, je to, že se vyrábí přímo ze šťávy z cukrové třtiny, nikoli z melasy." Za filozofií destilérie Neisson leží velký respekt k hodnotě země a jejím vlastnostem. Severní část ostrova Martinik má svou vulkanickou půdou a podnebím zvláště silný vliv na aromatickou paletu rumů Neisson a jejich jedinečnou chuť. Ochutnejte, pochopíte.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.