Flor de Caña 25

Luxusně jemný 25letý rum s mandlovou chutí

Výrobce / značka: Compañia Licorera de Nicaragua, S.A.

Skladové číslo:

Zařazení: Španělský typ rumu
Obsah alkoholu: 40 %
Obsah cukru: 0-5 g/l
Objem: 0,7 l
Původ: Nikaragua

Dostupnost: Skladem

2999 Kč s DPH

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Jantarová

Aroma: Náznaky vanilky, dřeva a tmavého kakaa

Chuť: Hladká, luxusní nabízející tóny ovoce, mandlí a karamelu s nádechem sladkosti, který přetrvává v dlouhém máslovém provedení


Zrání

Po nepřetržité destilaci zůstal Flor de Cana 25 let Centenario v bývalých sudech po bourbonu ve stárnoucích sklepech umístěných v polích cukrové třtiny západně od Nikaraguy.


Příběh

Rum Flor de Caña byl poprvé vyroben v roce 1890 ve městě Chichigalpa, Nikaragua. V těch dobách se mladým rumem oslavovalo ukončení sběru cukrové třtiny. Lépe chutnající starší rumy si ukládali a užívali majitelé továrny na zpracování cukrové třtiny. Jelikož kvalita stařených rumů se rozšířila i mezi běžné lidi, byla v roce 1937 založena firma Compañia Licorea de Nicaragua, která se právě zaměřila na produkci kvalitních stařených rumů. Flor de Caña je vedoucí značkou rumů ve Střední Americe. Vyrábí se ve městě Chichigalpa v Nikaragui výhradně z přírodních surovin a je to pětkrát destilovaný rum. Je stařený metodou Slow-Aged v sudech z amerického bílého dubu, ve kterém předtím zrály americké bourbon whisky. Flor de Caña se vyrábí časem ověřenou metodou a podle původní rodinné receptury. Tradičně vysoká kvalita přinesla pro rumy Flor de Caña více než 100 mezinárodních ocenění za kvalitu a chuť.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.