Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

Appleton Estate 30 Years Old

DOPORUČUJEME

Mistrovské dílo 30 až 50 leté směsi rumů

Výrobce / značka: Appleton Estate

Skladové číslo: APP30

Zařazení: Anglický typ rumu
Způsob výroby: Mix destilací z melasy
Obsah alkoholu: 45 %
Obsah cukru: 0-5 g/l
Chuťový profil: Komplexní
Objem: 0,7 l
Původ: Jamajka

Dostupnost: Skladem

16990 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Měděný, tmavý odstín s vynikající čistotou

Aroma/Chuť: Hluboké s tóny čokolády a zralého tropického ovoce, hořká čokoláda, javorový sirup, plná chuť banánu s hnědým cukrem, skořice, muškátový oříšek, zázvor a opálený dub, následované jemným a dlouhotrvajícím medovým zakončením


Destilace & Zrání

Produkce dvou třicetiletých rumů během jediné dekády je pozoruhodným úspěchem pro lihovar v mikroklimatu intenzivního karibského tepla. Toto konkrétní klima může mít za následek jev známý jako tropické stárnutí, který mj. způsobuje, že se rumy vypařují rychleji - až šest procent ročně („andělský podíl", jak se říká eufemisticky). Normálně by se na konci 30 let odpařila většina rumu v sudu, ne-li všechen.
Ačkoli Appleton označuje na láhvi pouze nejmladší rumovou složku, zahrnuje tato 30letá směs i destiláty starší 50 let. Joy Spence byla však schopna dosáhnout požadovaného stáří použitím tradičních měděných kotlíků a sloupcových destilačních kolon a unikátní jamajské verze starobylého solera systému.


Příběh

Omezený počet láhví, určených zejména pro sběratele. 

První známá dokumentace výroby rumu v Appleton Estate pochází z roku 1749. Předpokládá se však, že se počátky panství datují až do roku 1655 k siru Francis Dickensonovi. Vše dobré začíná na počátku a v Appleton Estate tomu není jinak. Svěží, úrodná půda plná neobjevené krásy dodává vše potřebné - od cukrové třtiny až po vápencové prameny, které zásobují místní vodu. Veškeré složky potřebné pro výrobu rumů tak má panství Appleton z vlastních zdrojů. Rumy Appleton stárnou v nových 40 galónových sudech z amerického dubu, který dodá rumu vanilkové chutě a činí jej jemnějším a méně dřevitým. Nadále jsou zdokonalovány prvním Master Blenderem ženského pohlaví na světě, světoznámou Joy Spence. Díky jejím zkušenostem může Appleton Estate přicházet s těmi nejlepšími rumy.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.