Panel uživatele

Appleton Estate 30 Years Old

Appleton Estate 30 Years Old

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Mistrovské dílo 30 až 50 leté směsi rumů

16999 Kč s DPH

Skladové číslo: APP30

Dostupnost: Skladem

Výrobce: J.Wray & Nephew Ltd.

Barva: Měděný, tmavý odstín s vynikající čistotou

Aroma/Chuť: Hluboké s tóny čokolády a zralého tropického ovoce, hořká čokoláda, javorový sirup, plná chuť banánu s hnědým cukrem, skořice, muškátový oříšek, zázvor a opálený dub, následované jemným a dlouhotrvajícím medovým zakončením


Destilace & Zrání

Produkce dvou třicetiletých rumů během jediné dekády je pozoruhodným úspěchem pro lihovar v mikroklimatu intenzivního karibského tepla. Toto konkrétní klima může mít za následek jev známý jako tropické stárnutí, který mj. způsobuje, že se rumy vypařují rychleji - až šest procent ročně („andělský podíl", jak se říká eufemisticky). Normálně by se na konci 30 let odpařila většina rumu v sudu, ne-li všechen.
Ačkoli Appleton označuje na láhvi pouze nejmladší rumovou složku, zahrnuje tato 30letá směs i destiláty starší 50 let. Joy Spence byla však schopna dosáhnout požadovaného stáří použitím tradičních měděných kotlíků a sloupcových destilačních kolon a unikátní jamajské verze starobylého solera systému.


Příběh

Omezený počet láhví, určených zejména pro sběratele. 

První známá dokumentace výroby rumu v Appleton Estate pochází z roku 1749. Předpokládá se však, že se počátky panství datují až do roku 1655 k siru Francis Dickensonovi. Vše dobré začíná na počátku a v Appleton Estate tomu není jinak. Svěží, úrodná půda plná neobjevené krásy dodává vše potřebné - od cukrové třtiny až po vápencové prameny, které zásobují místní vodu. Veškeré složky potřebné pro výrobu rumů tak má panství Appleton z vlastních zdrojů. Rumy Appleton stárnou v nových 40 galónových sudech z amerického dubu, který dodá rumu vanilkové chutě a činí jej jemnějším a méně dřevitým. Nadále jsou zdokonalovány prvním Master Blenderem ženského pohlaví na světě, světoznámou Joy Spence. Díky jejím zkušenostem může Appleton Estate přicházet s těmi nejlepšími rumy. 

Zařazení: Anglický styl rumu
Cukernatost: Suchý rum 0 – 5 g/l
Obsah alkoholu: 45 %
Obsah cukru: 0-5 g/l
Objem: 0,7 l
Původ: Jamajka

Doporučujeme přikoupit

PRÁVĚ NÁS BAVÍ

ZDARMA K NÁKUPU

Zdarma k nákupu nad 1 000 Kč

Zdarma k nákupu nad 4 000 Kč

 

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.