Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

Ron Centenario 20 años Fundación

Skvěle vyvážená směs těch nejlepších kostarických rumů

Výrobce / značka: Centenario Internacional S.A.

Skladové číslo: RONCEN20

Zařazení: Španělský typ rumu
Obsah alkoholu: 40 %
Chuťový profil: Vyvážený
Objem: 0,7 l
Původ: Kostarika
Způsob výroby: Destilace ze třtinové šťávy

Dostupnost: Skladem

1449 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 4.25/5 (4x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Zlatavě hnědá

Aroma: Sladká vůně melasy s vanilkou, po které se přidá čokoláda, vůně dřeva odkazující na dlouhá léta zrání v malých, pečlivě vybíraných dubových sudech po whisky a burbonu, pikantní koření a karamelová sladkost sušeného ovoce.

Chuť: Chuť je bohatá a mnohovrstevnatá. Hned od začátku je ale sladká, máslově ořechová, po chvíli se rozvíjejí tóny skořice, karamelu, dubu, kakaa i sušeného ovoce. Závěr je velmi dlouhý a intenzívní.


Destilace

Proces výroby rumu Centario začíná sběrem cukrové třtiny, z jejíhož dřevnatého stonku plného měkké a sladké dřeně se získává cukr. Třtina se sklízí patnáct měsíců po zasetí, přičemž sklizeň připadá vždy na léto. Seče se ručně až u země a stonky se vozí do cukrovarů, kde se z nich lisuje šťáva. Tomuto procesu se také říká metode agricole, nebo zemědělský rum –, tento proces zavedli v Karibiku francouští kolonizároři. Následně je získaná šťáva podrobena procesu kvašení, během kterého speciální kvasničné kultury přemění cukr v alkohol a jiné látky. Po dokončení se surovina pro nejlepší kostarický rum čistí procesem destilace.


Zrání

Zraje metodou solera což je základem úspěchu tohoto jedinečného rumu, důkazem je zlatá medajle na ISW 2009.

Rumy této značky zrají metodou solera ve zvláště vybraných dubových sudech po dobu několika let, které byly před tím použity pro zrání whisky a brandy. Dlouholetým zráním v těchto sudech rum získává intenzivní jantarovou barvu s nádechem kouře a příchutí vanilky. Přísně tajná receptura obsahuje specifický proces míchání a zrání, který dělá z rumu Centenario produkt s prvotřídní kvalitou a typickou chutí a vůní. Před plněním a vlastní distribucí se Ron Centenario podrobuje velmi přísné kontrole kvality odborníky, kteří garantují jehu unikátnost a špičkovou kvalitu.


Příběh

V produkci Kostariky nejspíš nenajdete jinou alternativu, která by byla tak kvalitní, rum, jež by se mohl chlubit tak dokonalou souhrou chuti a vůně. 

Společnost je pod názvem Seagram of Costa Rica S.A. založena v tomto státě na konci 70. let za účelem distribuce světových značek vyrábějících Palo Viejo, vodku Nikolai a místní bílý rum Ronrico.
V 80. letech se s cílem stát se předním výrobcem rumu v Kostarice rodí Ron Centenario. Hned od počátku se jedná o kvalitní řemeslný rum zrající v dubových sudech, který se postupem času dokázal přizpůsobit vytříbenému vkusu nejnáročnějších zákazníků.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.