Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

A.H. Riise XO Reserve Port Cask

DOPORUČUJEME

Ovocný kořeněný rum se suchým čokoládovým závěrem

Výrobce / značka: A.H. Riise Spirits

Skladové číslo: AHRXOPC

Zařazení: Španělský typ rumu
Obsah alkoholu: 45 %
Obsah cukru: 48 g/l
Chuťový profil: Svěží
Objem: 0,7 l
Původ: Svatý Tomáš
Způsob výroby: Kolonová destilace z melasy

Dostupnost: Skladem

1269 Kč s DPH

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Světle zlatá

Aroma: Zpočátku vanilka a žluté ovoce, jako je ananas a banán, pod kterým je vrstva suššího, červeného ovoce a můžeme cítit i vliv portského vína

Chuť: Žluté a červené ovoce pokračuje i v chuti společně s tabákem a cedrovým dřevem s bohatým, dlouhým, harmonickým, suchým, čokoládovým závěrem


Destilace

Výroba tohoto prvotřídního rumu je přísně limitovaná. Každá láhev je označena číslem láhve, sudu a datem stáčení.


Zrání

XO Reserve Port Cask se mísí z nejlepších a nejstarších sudů z nádherných sklepů A.H. Riise. Jedná se o kombinaci 15 různých rumů o stáří až 20 let z nejlepších lihovarů v západní Indii a střední Americe. Po mnoha letech pečlivého staření sestavil master blender fantastický rum, který nechal pro ještě větší zážitek znovu uložit do sudů po klasickém portském víně.


Příběh

Albert Heinrich Riise první rumy nabízel ve své lékárně jako léky na žaludeční obtíže. Už brzy se ale ukázalo, že lépe si je člověk užije ve zdraví. Od té doby se dobroty pod značkou A. H. Riise staly legendou mezi milovníky rumu.

Lodní deník: Není to jen o rumu

Velká část dědictví A.H. Riise je know-how destilace, stárnutí a blendování fantastického rumu. Jako majitel lékárny však nemůžete pracovat pouze s alkoholickými produkty. Pokud se podíváte na staré anály A.H. Riisse, najdete exotické recepty na výrobu lepidla Frk, Nielsenovy kuřecí masku, léčivých pudrů pro psy a kapek na zubní kazy. Máme štěstí, že se lékárník z Charlotte Amalie proslavil svými rumy, které si tak můžeme dodnes užívat.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.