Brugal 1888

DOPORUČUJEME

Až 8letý rum živých chutí karamelu a dřeva po bourbon a sherry sudech

Výrobce / značka: Brugal & Co.S.A.

Skladové číslo: BR1888

Vyberte typ zboží: Rum
Zařazení: Španělský typ rumu
Cukernatost: Doslazovaný rum 6 – 50 g/l
Obsah alkoholu: 40 %
Míra alkoholu: 31 – 40 %
Obsah cukru: 12 g/l
Objem: 0,7 l
Původ: Dominikánská republika

Dostupnost: Skladem

999 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Jasně čistá jantarově žlutá mírně načervenalá

Aroma: Postupně se rozvíjí pikantní tóny s přítomností čokolády, pražení, skořice a sušeného ovoce

Chuť: Pěkně měkká paleta středního těla živých tónů karamelu, dřeva a lékořice s pozoruhodně dlouhou, komplexní, elegantní a lehce sladkou dochutí dřeva

 

Zrání

Brugal 1888 je nejprve 6 – 8 let vyzráván v ručně vybíraných sudech z amerického dubu po bourbonu a poté několik let v jednou plněných evropských dubech po sherry oloroso. Tato směs dvou světů dává 1888 komplexní, ale vyvážený charakter, který stimuluje smysly a krásně se ve skle vyvíjí.


Příběh

Rumový dům Brugal byl založen v roce 1888 v Puerto Plata, v Dominikánské republice Španělem D. Andrésem Brugalem, jehož cílem bylo vytvořit ten nejjemnější karibský rum. A uspěl. Jeho odbornost a umění výroby rumu již prošla pěti generacemi rodiny Brugalů. Ron Brugal je charakteristicky suchý, karibský rum. Pečlivě kontrolovaná destilace a filtrace dodává Brugalu mimořádně čistý a suchý alkohol. Jeho dřevitý styl je perfektní v kombinaci s tropickými džusy nebo kolovými nápoji. Vyvážením tradiční suchosti vzniká mimořádný koktejl, preferovaný jak spotřebiteli, tak experty. Všechny rumy této značky zrají v pečlivě vybraných dubových sudech, které jim dodávají jemnou a charakteristickou chuť. Firma Brugal je proslulá největší sbírkou dubových sudů v Karibiku. Rum Brugal pochází vždy jen z Dominikánské republiky a symbolizuje opravdovou chuť Karibiku. I proto je nejoblíbenějším a nejprodávanějším rumem v této oblasti a třetí nejprodávanější značkou rumu na světě.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.