Panel uživatele

Puntacana XOX 50 Aniversario

Puntacana XOX 50 Aniversario

Hodnocení produktu: 3.67/5 (3x)

Vaše hodnocení:

Výjimečný výroční rum pro výjimečné chvíle

1869 Kč s DPH

Skladové číslo: PUNXOX50A

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Oliver & Oliver Internacional, Inc.

Barva: Hluboká, tmavá, hnědočervená, mahagonová

Aroma: Nesmírně bohatá, plná, s ovocnými tóny zralého ovoce, ale i s tóny vanilky, mandlí a sherry, úplně v pozadí je potom špetka kouře

Chuť: Komplexní a vyvážená a odkazující na původ sudů, ve kterých tato směs rumů zrála. V chuti se mísí ovocná sladkost říkající, že rumy zrály dlouho v sudech po portském víně, a závěr pak dává tušit, že svou roli v poslední fázi zrání hrály i sudy po single malt whisky. V chuti jsou cítit ještě tóny vanilky, sherry, dřevitost dubu a v závěru kromě mírně sladové chuti i troška čokolády.


Zrání

Puntacana XOX 50 Aniversario je směs rumů, které zrály v sudech v průměru pětadvacet až třicet let. Na trhu se tento hnědý rum objevil v roce 2013 (tedy jen dva roky potom, co Oliver&Oliver uvedl na trh celou značku Puntacana Club) a původně byl určený jen pro domácí trh v Dominikánské republice.


Příběh

Zlatá krabice, zlatá etiketa a zlatá medaile z přehlídky nejlepších rumů pro rok 2013 v Madridu! Hnědý rum Puntacana XOX 50 Aniversario vznikl k padesátiletému výročí pod hlavičkou společnosti Oliver&Oliver a stal se tím nejlepším dárkem, který si tato firma z Dominikánské republiky mohla nadělit.
Protože jde o limitovanou edici, vyrobilo se lahví tohoto rumu jen několik málo tisíc, všechny tedy mají své unikátní identifikační číslo a na všech byste měli nalézt i datum plnění.

 

Zařazení: Španělský styl rumu
Cukernatost: Doslazovaný rum 6 – 50 g/l
Obsah alkoholu: 40 %
Obsah cukru: 23 g/l
Objem: 0,7 l
Původ: Dominikánská republika

Náš Instagram

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.