Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

El Ron Prohibido Reserva 12

NOVINKA DOPORUČUJEME

12letá solera pražených ořechů, kávy, kakaa a hořké čokolády

Výrobce / značka: El Ron Prohibido Habanero

Skladové číslo:

Zařazení: Španělský typ rumu
Obsah alkoholu: 40 %
Chuťový profil: Vyvážený
Objem: 0,7 l
Původ: Mexiko
Způsob výroby: Kolonová destilace z melasy

Dostupnost: Skladem

699 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Červeně měděná

Aroma: Lehce rumová, karamelizované tóny, opálená dřevitost, s dobrou hrstí karamelizovaných ořechů (lískové, vlašské i mandlové), trocha koření, především hřebíček, karamel postupně odezní a dřevo zuhelnatí, připomínající tóny kávy a kakaa

Chuť: Na patře cítíme pořádnou dávku pražených ořechů, jakoby rozemletých na prášek a zalitých rumem, pak je dojem spíše vyrovnaný, i když paradoxních kombinací sladkého a alkoholického, jemného a svíravého, suchého i vodnatého, v závěru pak káva, kakao a hořká čokoláda


Destilace

Stařený rum vyráběný ve stejnojmenné palírně, která se nachází ve středním Mexiku, přesněji ve městě Pénjamo. Tento tradiční 12letý rum se destiluje ve sloupcových kolonách.


Zrání

Zrání probíhá až 12 let systémem solera v dubových sudech. Výsledná směs kombinuje sílu mládí se složitostí starších rumů.


Příběh

V 18. století odjížděly španělské lodě do Nového světa se sudy sladkého vína. Než aby se vraceli prázdní, naplnili sudy mexickým rumem, tzv. Chiguirito. Rum během několikatýdenní cesty vytáhl aroma sladkého vína ze sudů. Později se král Felipe V rozhodl rum zakázat, protože způsobil podstatný pokles prodeje španělských destilátů. Právě z tohoto příběhu čerpá destilerie El Ron Prohibido Habanero inspiraci a jedinečný charakter.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.