Panel uživatele

Bache Gabrielsen XO Carafe

Bache Gabrielsen XO Carafe

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Pocta zakladateli v elegantním, více než 15letém koňaku

2555 Kč s DPH

Skladové číslo: BGXOC

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Ths Bache Gabrielsen

Barva: Tmavě zlatá

Aroma: Elegantní buket koření, sušeného ovoce, květin a náznaku citrusů, výrazný a silný nikoliv však těžký

Chuť: Vynikající koncentrace chutí, kulatý nástup v dlouhém elegantním provedení a jasným otiskem více než 15 let v sudu


Destilace

Sklepmistr vybral směs vybraných destilátů z Grande Champagne (65 %) a Petite Champagne (35 %). Z 95 % se vyrábí z hroznů Ugni Blanc a z 5 % Colombard a Folle Blanche.


Zrání

Koňak vyzrával alespoň 15 let v malých soudcích.


Příběh

Sága koňaků Bache-Gabrielsen byla založena Thomasem Bache-Gabrielsenem z norského Holmestrandu v roce 1905. O několik generací později podnik stále vlastní a provozuje rodina Bache-Gabrielsenů.
Dnes je Bache-Gabrielsen jedním z mála zbývajících tradičních rodinných destilerií koňaku a stále okupuje staré, téměř zastaralé prostory v centru města Cognac. Když projdete dveřmi, je to skoro jako vstoupit do příběhu Charlese Dickense z roku 1890. Za touto fasádou je však veškeré zařízení a vybavení palírny ultra moderní.
Firmu nyní řídí vnuk zakladetele Hervé Bache-Gabrielsen, který převzal každodenní řízení firmy od svého otce Christiana. Norsko stále zůstává největším trhem, ale pokud požádáte o koňak Bache-Gabrielsen více na jihu Evropy, nepochodíte. Stále se tam prodává pod více než sto let starým, původním názvem Dupuy — přijimením bývalého partnera a otce manželky Bache Gabrielsena A. Edmonda Dupuy.

Zařazení: Cognac
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,7 l
Původ: Francie

Náš Instagram

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.