Panel uživatele

Pyrat XO Reserve

Pyrat XO Reserve

Hodnocení produktu: 3.8/5 (5x)

Vaše hodnocení:

Jako kdyby člověk popíjel nasládlý pomerančový nektar

797 Kč s DPH

Skladové číslo: PYRXO

Dostupnost: Skladem

Výrobce: The Patrón Spirits Company

Barva: Jantarová

Aroma: Výrazné tóny citrusů, zejména pomeranče a mandarinky, vzadu za nimi jemně voní vanilka, třtinový cukr a pikantně sladká skořice

Chuť: Jsou cítit citrusy, hlavně pomeranč, který zpočátku nedává mnoho prostoru jiným chutím, po chvilce se jemně přidává skořice, pak vanilka a karamel. Dozvuk na jazyku je taktéž sladký s pomerančovým zakončením.


Destilace

Jako výrobce a země výroby byli u tohoto rumu dlouho uváděni Pyrat a malinký korálový ostrov Anguilla, jež je součástí Malých Antil, v nedávné době ale bylo lahvování přesunuto do Guyany, kde probíhá pod patronací společnosti Patron Spirits. Rumy pro mísení nápoje Pyrat XO Reserve jsou pečlivě vybírány a následně nakupovány v oblasti celého Karibiku, a zdá se, že kvalita tohoto specifického rumu přesunem do jiné destinace prozatím neutrpěla.

 

Zrání

Pyrat XO Reserva je rum pocházející z ostrova z Anquily a je míchaný z velmi dobře vyzrálých rumů, starších 15 let.


Příběh

Dezertní rum s dlouhým koncem. Velmi oblíbený ke konzumaci samostatně. Každá láhev je certifikována číslem a vlastnoručním podpisem zodpovědným pracovníkem destilérky, který dozíral na ruční plnění lahví.
Nezaměnitelná ručně vyráběná karafa, ve které je rum Pyrat XO Reserve dodávaný je více široká než vysoká, s dramatickou žlutooranžovou stužkou na hrdle a kovovým přívěskem, jež vyobrazuje patrona všech barmanů, bůžka Hoti.

 

Zařazení: Anglický styl rumu
Cukernatost: Doslazovaný rum 6 – 50 g/l
Obsah alkoholu: 40 %
Obsah cukru: 24 g/l
Objem: 0,7 l
Původ: Guyana

Náš Instagram

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.