Pyrat XO Reserve

Jako kdyby člověk popíjel nasládlý pomerančový nektar

Výrobce / značka: The Patrón Spirits Company

Skladové číslo: PYRXO

Způsob výroby: Mix destilací z melasy
Obsah alkoholu: 40 %
Obsah cukru: 24 g/l
Chuťový profil: Vyvážený
Objem: 0,7 l
Původ: Guyana

Dostupnost: Skladem

797 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 4.14/5 (7x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Jantarová

Aroma: Výrazné tóny citrusů, zejména pomeranče a mandarinky, vzadu za nimi jemně voní vanilka, třtinový cukr a pikantně sladká skořice

Chuť: Jsou cítit citrusy, hlavně pomeranč, který zpočátku nedává mnoho prostoru jiným chutím, po chvilce se jemně přidává skořice, pak vanilka a karamel. Dozvuk na jazyku je taktéž sladký s pomerančovým zakončením.


Destilace

Jako výrobce a země výroby byli u tohoto rumu dlouho uváděni Pyrat a malinký korálový ostrov Anguilla, jež je součástí Malých Antil, v nedávné době ale bylo lahvování přesunuto do Guyany, kde probíhá pod patronací společnosti Patron Spirits. Rumy pro mísení nápoje Pyrat XO Reserve jsou pečlivě vybírány a následně nakupovány v oblasti celého Karibiku, a zdá se, že kvalita tohoto specifického rumu přesunem do jiné destinace prozatím neutrpěla.

 

Zrání

Pyrat XO Reserva je rum pocházející z ostrova z Anquily a je míchaný z velmi dobře vyzrálých rumů, starších 15 let.


Příběh

Dezertní rum s dlouhým koncem. Velmi oblíbený ke konzumaci samostatně. Každá láhev je certifikována číslem a vlastnoručním podpisem zodpovědným pracovníkem destilérky, který dozíral na ruční plnění lahví.
Nezaměnitelná ručně vyráběná karafa, ve které je rum Pyrat XO Reserve dodávaný je více široká než vysoká, s dramatickou žlutooranžovou stužkou na hrdle a kovovým přívěskem, jež vyobrazuje patrona všech barmanů, bůžka Hoti.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.