Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

A.H. Riise Family Reserve Solera 1838

Rodinné bohatství z portfolia nejstarších a nejkvalitnějších sudů

Výrobce / značka: A.H. Riise Spirits

Skladové číslo: AHR1838

Zařazení: Španělský typ rumu
Obsah alkoholu: 42 %
Chuťový profil: Vyvážený
Objem: 0,7 l
Původ: Svatý Tomáš
Způsob výroby: Kolonová destilace z melasy

Dostupnost: Skladem

1439 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 4/5 (5x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Načervenale zlatá

Aroma: Tmavé koření a nádech kouře, dále nakládané pomerančové slupky a umami

Chuť: Zprvu ovocné bonbóny, následované silnějším dotekem jemných kůží a kardamomem se závěrem po citronovo-vanilkovém krému posypaného skořicí


Destilace

Ročně se vyrobí pouze 3000 lahví tohoto exkluzivního rumu, který je vybírán z nekvalitnějších sudů a následně uchováván metodou solera.


Zrání

Tenhle rum je tím nejlepším a nejexkluzivnějším rumem pana lékárníka Riise s průměrnou dobou zrání 25 let.


Příběh

Albert Heinrich Riise první rumy nabízel ve své lékárně jako léky na žaludeční obtíže. Už brzy se ale ukázalo, že lépe si je člověk užije ve zdraví. Od té doby se dobroty pod značkou A. H. Riise staly legendou mezi milovníky rumu.
Původně byl tento rum určen pouze pro rodinu lékárníka Riise a díky tomu se s ním veřejně neobchodovalo. Obvykle byl podáván, když se celý klan Riise každých pět let shromáždil k rodinnému setkání, odtud Family Reserve.


Lodní deník: Když byl tvůj otec ještě chlapec

Není žádnou novinkou, když starší generace poučují své děti a vnoučata o tom, jak to měly za mládí oproti nim těžké. A.H. Riise údajně využíval každé příležitosti, aby popsal, jak je těžké být učedníkem v lékárně, jak v mládí musel v ledové zimě stál na nádvoří lékárny a čistit skleněné nádoby silných destilátů a jak musel vstávat dlouho před všemi ostatními, aby rozpálil kamna. Těmito děsivými příběhy však A.H. Riise nedokázal své syny vyděsit a ti se tak stali kvalifikovanými lékárníky a v neposlední řadě také producenty rumů světové úrovně.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.