A.H.Riise Family Reserve Solera 1838

A.H.Riise Family Reserve Solera 1838

Hodnocení produktu: 3.5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

To nejlepší z portfolia nejstarších a nejkvalitnějších sudů A.H. Riise

1565 Kč s DPH

Skladové číslo: AHR1838

Dostupnost: Skladem

Výrobce: A.H. Riise Spirits

Barva: Červeně zlatá

Aroma: Tmavé koření a nádech kouře, dále nakrájená pomerančová kůra a umami

Chuť: Zprvu ovocné bonbóny, následované silnějším dotekem jemných kůží a kardamomem se závěrem po citrónovo-vanilkovém krému posypaného skořicí


Destilace

Ročně se vyrobí pouze 3000 lahví tohoto exkluzivního rumu, který je vybírán z nekvalitnějších sudů a následně uchováván metodou solera.


Zrání

Tenhle rum je tím nejlepším a nejexkluzivnějším rumem pana lékárníka Riise s průměrnou dobou zrání 25 let.


Příběh

Albert Heinrich Riise první rumy nabízel ve své lékárně jako léky na žaludeční obtíže. Už brzy se ale ukázalo, že lépe si je člověk užije ve zdraví. Od té doby se dobroty pod značkou A. H. Riise staly legendou mezi milovníky rumu.
Původně byl tento rum určen pouze pro rodinu lékárníka Riise a díky tomu se s ním veřejně neobchodovalo. Obvykle byl podáván, když se celý klan Riise každých pět let shromáždil k rodinnému setkání, odtud Family Reserve.


Lodní deník: Když byl tvůj otec ještě chlapec

Není žádnou novinkou, když starší generace poučují své děti a vnoučata o tom, jak to měly za mládí oproti nim těžké. A.H. Riise údajně využíval každé příležitosti, aby popsal, jak je těžké být učedníkem v lékárně, jak v mládí musel v ledové zimě stál na nádvoří lékárny a čistit skleněné nádoby silných destilátů a jak musel vstávat dlouho před všemi ostatními, aby rozpálil kamna. Těmito děsivými příběhy však A.H. Riise nedokázal své syny vyděsit a ti se tak stali kvalifikovanými lékárníky a v neposlední řadě také producenty rumů světové úrovně.

 

Obsah alkoholu: 42 %
Objem: 0,7 l
Země původu: St. Thomas

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Vychutnávej společně s

PRÁVĚ NÁS BAVÍ

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.