Camus XO Intensely Aromatic 1 l

Camus XO Intensely Aromatic 1 l

Hodnocení produktu: 4.5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

DOPORUČUJEME

Absolutní exploze bohatých ovocných tónů a koření

3399 Kč s DPH

Skladové číslo: CAXOIA

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Camus La Grande Marque

Barva: Intenzivní zlatá barva hustých mahagonových výrazů

Aroma: Pečivo, známky meruňky, pomeranče a bílých květů jemně následované náznaky skořice

Chuť: Na patře se mísí příjemné tóny másla a kandovaného ovoce s očekáváním dlouhého bohatě kořeněného závěru


Destilace

Unikátní destilace metodou intenzity a výběr nejaromatičtějších litrů „hlavy" z druhé destilace vytváří absolutní explozi bohatých ovocných tónů a koření.

Veškeré vinné hrozny se lisují do 2 hodin od sklizně. Vysoce aromatická šťáva se následně fermentuje po 6 dní při kontrolované teplotě mezi 22 a 26 °C na 3 různých typech kvasnic, které nejlépe rozvinou specifické aroma a vytáhnou to nejlepší z terroiru.
Destilace probíhá ručně, bez automatizované techniky a to výhradně v malých maximálně 25 hektolitrových měděných kotlích. Během druhé destilace se prvních 20 litrů z „hlavy" odloží bokem, litr po litru je ochutná master destiler, který ty nejaromatičtější složky před zráním na sudu přidá do finálního destilátu.


Zrání

Veškeré barely jsou jemně vypálené s nízkým obsahem taninů, což zabrání jejich nadměrné extrakci do eaux-de-vie a umožní vyniknout ideálnímu poměru mezi ovocito-květinovými a jemnými dubovými tóny. Pro zrání se používají pouze malé barely, které maximalizují kontakt mezi tekutinou a dřevem.


Příběh

Destilérie Camus se zaměřuje nekompromisně na vytváření intenzivně aromatických koňaků. Tento proces umožňuje dosáhnout bezkonkurenční míry aroma měřené třemi specifickými parametry: velikost ovocného aroma spojené s vysokou úrovní esterů, hloubka květinových tónů spojená s vysokou úrovní terpenolů a perfektní rovnováha mezi ovocitými a dřevitými tóny vycházející z použití sudů s nízkým obsahem taninů.

Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 1,0 l
Původ: Francie

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Vychutnávej společně s

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.