Château Montifaud XO Silver

Château Montifaud XO Silver

Hodnocení produktu: 3/5 (1x)

Vaše hodnocení:

DOPORUČUJEME

Komplexní ohromující koňak 10 až 30leté směsi s dlouhou dochutí

2640 Kč s DPH

Skladové číslo: CHMXOS

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Château Montifaud

Aroma: Švestky a meruňky, jež doplňují tóny kakaa

Chuť: Hutná, tělnatá s elegantním, jemným a kulatým tělem s dlouhou lehce pikantní dochutí


Destilace

Vína jsou před destilací za účelem lepší konzervace a vyhnutí se oxidaci uchovávána se sedimentem, čímž není třeba přidávat antioxidační činidla. Sediment ve víně zůstává i pro samotnou destilaci. Výsledkem je vyšší koncentrace chutí a důraznější kulatost a pružnost Eaux-de-vie. Následkem přítomnosti sedimentu ve víně je pomalejší destilace, větší pružnost, tedy nízký oheň a důkladné vyčištění historických nedávno repasovaných 12,5 hektolitrových kotlů po každém zahřátí.


Zrání

Směs eaux-de-vie ve stáří 10 až 30 let, jenž vyzrávají nejprve na nových, později na starých sudech.

Dle rodinné tradice se upřednostňuje květinový a ovocný charakter koňaků. Středně vypálené 350litrové sudy jsou vyrobeny z dubu Limousin, které si vinařství vyrábí samo vždy za účelem zachování přirozených vlastností Eaux-de-vie. Sudy vyjimečných destilátů určené pro vintage přichází vždy zapečetit zástupce Meziprofesního úřadu v Cognacu (BNIC). Míchání směsí provádí v současnosti výhradně Michel a Laurent, role master blendera je střeženým tajemstvím předávaným pouze z otce na syna.


Příběh 

Vinice nechal v roce 1837 vytvořit Augustin, první ze šesti generací do rodiny Valletů. Následoval Pierre, Maurice, Louis a Michel. V říjnu 2000 se Laurent připojil ke svému otci a dědovi. Podle rodinné tradice, která říká, že když se v rodinném obchodu syn připojí ke svému otci, je část koňaku destilovaného v tomto roce drahoceně odložena a bude prodána pouze budoucími generacemi. Díky tomu mohou začít v temnotách „rajských" sklepů odpočívat láhve koňaku obratně vytvořené Pierre a Maurice Valletem. I tímto způsobem leží v rodinných sklepích Château Montifaud koňaky sčítající své stáří od roku 1920 do současnosti.

Zařazení: Cognac
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,7 l
Původ: Francie

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Doporučujeme přikoupit

Anketa

Jakou kávu si doma nejčastěji připravujete?

PRÁVĚ NÁS BAVÍ

ZDARMA K NÁKUPU

Zdarma k nákupu nad 1 000 Kč

Zdarma k nákupu nad 1 500 Kč

Zdarma k nákupu nad 4 000 Kč

 

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.