Panel uživatele

Godet XO Organic Gastronome

Godet XO Organic Gastronome

Hodnocení produktu: 4/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Neobvyklý degustační zážitek organického koňaku plný ořechu a tmavých višní

2111 Kč s DPH

Skladové číslo: GOXOOG

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Godet

Aroma: Květy pomeranče, kosatec a fialka

Chuť: Velmi neobvyklý degustační zážitek vyspělých tónů ořechu a tmavých višní s elegantním a hladkým závěrem


Destilace

Vinice destilerie Godet se rozkládají na 75 000 hektarech v 6 rozmanitých terroirech, odkud pochází 6 druhů vína, z nichž je z 98 % zastoupen Ugni Blanc. XO Organic Gastronome je 100% eaux-de-vie z oblasti Fins Bois. V procesu destilace se stále používají několik století staré techniky a know-how.


Zrání

Godet vytváří řemeslný koňak s propracovaným know-how a skvělou historií. Je zároveň jedinou palírnou, která staří koňaky přímo u Atlantického oceánu, což jim dodává pozoruhodnou plnost a preciznost. Jedna z filosofií destilerie je víra v čas a jeho využití k tvorbě komplexních koňaků.


Příběh

V roce 1838 Augustin Godet poprvé vytvořil ultra suchý koňak „Gastronome", ideální pro podporu trávení. O 5 generací později, ve věku změny klimatu a environmentálních výzev, se v roce 2016 3 bratři Godetové rozhodli učinit z Gastronomu plně organický koňak. Ekologické zemědělství garantuje produkt bez chemických a umělých složek a zachovává naši planetu snížením znečištění.

V roce 1588 zakládá nizozemský obchodník Bonaventure Godet v přístavu La Rochelle obchod se solí a vínem. Patří mezi první, kdo doslova „pálí" vína, aby snížil náklady na dopravu a Henri IV mu dává právo pálit víno v tzv. Brandjwine. Jak obchod rostl, výrobní procesy byly vylepšeny a Godet Freres Cognac je v roce 1782 oficiálně registrován Gédéon Louis Godet. Nyní, ve 21. století, je Godet Freres Cognac stále ze 100 % rodinným vlastnictvím a stále sídlí v přístavu La Rochelle a pod správou současné 15. generace Godet.

 

Zařazení: Cognac
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,7 l
Původ: Francie

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Doporučujeme přikoupit

PRÁVĚ NÁS BAVÍ

ZDARMA K NÁKUPU

Zdarma k nákupu nad 1 000 Kč

Zdarma k nákupu nad 4 000 Kč

 

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.