Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

El Dorado Special Reserve 15 Year Old

Blend rumů chutí vanilky, karamelu, dřeva a kouře

Výrobce / značka: Demerara Distillers Ltd.

Skladové číslo: ELDO15

Zařazení: Anglický typ rumu
Způsob výroby: Kolonová destilace z melasy
Obsah alkoholu: 43 %
Obsah cukru: 31 g/l
Chuťový profil: Vyvážený
Objem: 0,7 l
Původ: Guyana

Dostupnost: Skladem

1199 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 4/5 (8x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Tmavě hnědá, mahagonová

Aroma: Voní mírně exoticky, na počátku po tropickém ovoci, vanilce, exotickém koření, včetně lehce štiplavého zázvoru a nasládlém kokosu, po chvíli nos rozezná i určitou zemitost, jež je dána stářím rumu

Chuť: Na jazyku jsou velmi decentně cítit vanilka a karamel, zároveň se ale téměř okamžitě rozvíjejí tóny dřeva a kouře, později se přidává ještě lékořice a tabák, závěr je dlouhý a sušší


Destilace

Destilérka Demerara, jejíž historie sahá až do 17. století, své rumy vyrábí v devíti odlišných destilačních zařízeních – každé dá rumu jedinečné vlastnosti, které se pak ještě tříbí zráním v dubových sudech po bourbonu. A jen ta správná kombinace vybraných rumů dá vzniknout rumu El Dorado 15.


Zrání

Zemité tóny v chuti i vůni pak jednoznačně odkazují k tomu, že rum El Dorado 15 je perfektním blendem rumů, které jsou staré až pětadvacet let. Každý z nich navíc vznikal v jiném destilačním zařízení. Průměrná doba zrání činí 15 let.


Příběh

Rum El Dorado 15 se dočkal několika významných ocenění a ve světě je považovaný za špičku mezi patnáctiletými blendovanými rumy, jež své konkurenty nechává daleko za sebou. V Česku zatím takovou popularitu nemá.
Mimochodem – zajímavý je i jeho obal. Lahev, ve které je rum dodávaný, je prý kopií skleněných ručně vyráběných lahví, jež si na plantáže s cukrovou třtinou přinášeli jejich majitelé při pravidelných kontrolách. Tehdy ale jejich náplní bývala voda, zatímco dnes je to tekuté zlato – rum El Dorado Special Reserve 15 Year Old.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.