Panel uživatele

Cihuatán Cinabrio

Cihuatán Cinabrio

Hodnocení produktu: 4/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Minimálně 12letý rum sladkých exotických tónů inspirovaný symboly boha slunce Kinich Ahau

1219 Kč s DPH

Skladové číslo: CICIN

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Ron Cihuatán

Aroma/Chuť: Švestky, pistácie, vypalovaný dub, šťáva z cukrové třtiny guarapo, karamelizovaná pomerančová kůra a zralá karambola


Destilace

Fermentace i kolonová destilace sirupu z cukrové šťávy a melasy probíhá kompletně přímo v destilerii. Vzorky rumu Cihuatán jsou v rámci kontroly kvality vedle senzorické analýzy ve všech fázích procesu neustále analyzovány pro obsah tříslovin, kyselin a esterifikace.


Zrání

Blend obsahuje rumy ve stáří minimálně 12 let. Destilerie momentálně využívá dvou skladů k procesu zrání systémem solera. Většina sudů je po předchozím plnění bourbonem, soukromé rezervy jsou dozrávány i v sudech z amerického bílého dubu. Perfektní teplotní podmínky El Salvadoru při denních 36 °C a 25 °C v noci přispívají k dokonalému staření těchto jedinečných rumů.


Příběh

Cinabrio byl vyroben k poctě mayskému bohovi slunce Kinich Ahau. Název je inspirován červenou barvou, která se dříve získávala rozdrcením nerostu cinabaritu (rumělky). Jde o posvátnou barvu boha slunce, která je považovaná za dobré znamení. Tyto symboly jsou vyobrazené i na etiketě lahve: bůh slunce , který je ztělesněný dvěma kolibříky, spící žena a leguán, který je pro oblast Cihuatán typický.

Cihuatán je řemeslný lihovar založen roku 2004 se sídlem v El Salvadoru s téměř stoletou historií zpracování cukrové třtiny. Dodnes je stále jediným salvadorským lihovarem, jenž je celý poháněn obnovitelnou energií, kterou čerpá z vylisovaných zbytků cukrové třtiny. Veškerý proces od péče o semínko cukrové třtiny, přes destilaci, zrání, míchání až po lahvování rumu probíhá na totožné adrese. Nad procesem zrání vášnivě dohlíží Master Blender Gabriela Ayala.

 

Zařazení: Španělský styl rumu
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,7 l
Původ: El Salvador

Náš Instagram

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.