Mount Gay Pot Still

10letý výhradně kotlíkový rum kulminující hořkou čokoládou s dubem v hedvábně jemné textuře

Výrobce / značka: Mount Gay Distilleries Ltd.

Skladové číslo:

Zařazení: Anglický typ rumu
Chuťový profil: Komplexní
Způsob výroby: Kotlíková destilace z melasy
Obsah alkoholu: 48 %
Obsah cukru: 0-5 g/l
Objem: 0,7 l
Původ: Barbados

Dostupnost: Vyprodáno

3888 Kč s DPH

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Zlatě jantarová

Aroma: Teplý mléčný bonbón prokládaný bohatou mokou a karamelem se skrytými tóny švestky

Chuť: Nastupuje pikantním kopnutím, následovaným sušeným ovocem a kulminující hořkou čokoládou s dubem v hedvábně jemné textuře


Destilace

Pro výrobu rumu se používají výhradně přírodní barbadoské ingredience: Bajanská voda filtrovaná korálem a přírodní kvasnice. Mount Gay je blendem destilátů vyrobených dvojitou kotlíkovou metodou.


Zrání

Mount Gay Black Barrel zraje 10 let v sudech po americké whiskey Tennessey. Tento jedinečný proces oddělené destilace a dodatečného zrání propůjčuje rumu plnou vyváženou chuť s kořeněným aroma.


Příběh

Master Blender Trudiann Branker použila pouze rumy destilované v měděných kotlích. Tím značka Mount Gay oslavuje způsob, jakým původně vyráběla rumy po asi 200 let, tedy od založení v roce 1703 až do počátku 20. století, kdy byla představena sloupcová kontinuální kolona Coffey. Série oslavující minulost je omezená na 4 920 lahví.

První písemná zmínka o výrobě rumu pochází z roku 1703. Píše se v ní o malé destilerii na kopci v St. Lucy na ostrově Barbados. Tato destilerie zde stojí i dnes a vyrábí se v ní rum Mount Gay. Můžeme tedy usoudit, že Mount Gay je nejstarší destilerií rumu na světě.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.