Lagavulin 9 Years Old - Game of Thrones House Lannister

Limitovaná dezertní lahůdka karamelizovaných banánů a připálených marshmallows

Výrobce / značka: Lagavulin Distillery

Skladové číslo:

Zařazení: Islay whisky
Chuťový profil: Komplexní
Obsah alkoholu: 46 %
Zrání v sudu: Opětovné plnění
Objem: 0,7 l
Původ: Skotsko

Dostupnost: Skladem

2299 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 5/5 (3x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Světle zlatá

Aroma: Voní po kouři a mořském příboji, jak je u Lagavulin zvykem

Chuť: Dezertní tóny karamelizovaných banánů, hutné vanilky a připálených marshmallows ustupujících do lehkého, suchého, mírně slaného karamelu


Destilace

Whisky tak bohatá jako rod Lannisterů. Lagavulin je jednou z nejlegendárnějších single maltů, vyráběn na březích krásného ostrova Islay již více než 200 let. Stejně tak Castlerly Rock, mocné sídlo Lannisterů rozpínající se nad nekonečným mořem Zapadajícího slunce, se musela destilerie obalit houževnatostí a dobře kalkulovat, aby byla dnes tam, kde je – pevně posazená na Železném trůnu.

V destilérii Lagavulin se nikam nespěchá. Pomalá fermentace, pomalá destilace a náležitý odpočinek v dubových sudech. Při výrobě této whisky je sladový ječmen nakuřován nad rašelinovým ohěm. Dým z této rašeliny, která se nachází pouze na ostrově Islay, dává whisky Lagavulin typicky plnou bohatou chuť.


Zrání

Velmi oblíbený single malt stařený v dubových sudech po dobu nejméně 9 let. Nabízí ohromující rašelinový kouř, tolik typický pro jih Islay, ale také suchou chuť, která z něj dělá vskutku jedinečný dram. 


Příběh

Limitovaná lahůdka k příležitosti poslední sezóny seriálu Hra o trůny.

Lagavulin je legendou mezi skotskými whisky. Patří k těm chuťově nejvýraznějším: hutná, aromatická, se silnou rašelinovou chutí. Charakter whisky je pevně spjatý s ostrovem Islay a jeho rozsáhlými rašeliništi. Nejjižnější ostrov Vnitřních Hebrid má pouhých 600 kilometrů čtverečních a pár tisíc stálých obyvatel, zato ale hned osm palíren whisky. Takový dar matky přírody se totiž musí využít.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na whisky.

Jednosladové
Hry o trůny

Slavné rody a jejich whisky

ČLÁNEK
Whisky & Jídlo

Co na talíři
k láhvi skotské

PÁROVÁNÍ CHUTÍ

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.