Don Q Double Aged Sherry Cask Finish

DOPORUČUJEME

Příjemný rum výrazné chuti s otřejším závěrem

Výrobce / značka: Don Q

Skladové číslo:

Zařazení: Španělský typ rumu
Obsah alkoholu: 41 %
Obsah cukru: 0-5 g/l
Chuťový profil: Vyvážený
Objem: 0,7 l
Původ: Portoriko
Způsob výroby: Kolonová destilace z melasy

Dostupnost: Skladem

1219 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 4/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Tmavě mahagonová

Aroma: Poměrně jemné, sladké, v základu jde cítit po medu, mladém dřevě a vanilce, následně se do popředí dostává aroma sherry, karamelu a lehká vůně kokosu, můžeme pozorovat i náznak kouře

Chuť: Cítíme výrazné dřevo, med a sherry, nechybí ani závan vanilky, sladkého pečiva, pražených ořechů, sušeného ovoce a náznak tabáku v samotném závěru


Zrání

Don Q Double Aged Sherry Cask Finish je směs rumů ve věku 5 až 8 let zrajících v amerických sudech z bílého dubu po bourbonu. Po dokončení počáteční fáze stárnutí tento blend odpočívá po dobu dalšího jednoho roku ve vybraných amerických sudech z bílého dubu, ve kterých dříve zrálo španělské oloroso sherry.


Příběh

Již šestá generace rodiny Serrallésů se po více než 150 let věnuje výrobě rumů. Usadili se v Portoriku v roce 1820 a nejdříve se zabývala pouze výrobou cukru. V roce 1865 vyrábí svůj první rum. Palírna využívá inovativního procesu rekultivace odpadu, díky kterému je Don Q jedním z nejzelenějších producentů lihovin na světě. V roce 2017 získali dokonce zlatou cenu World Spirits Award. Značka si zakládá na nedoslazování veškerých svých rumů.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.

Velká letní koktejlová soutěž