Plantation Gran Añejo Guatemala & Belize

Směs pečlivě vybraných rumů plných dřevitých tónů a kakaa

Výrobce / značka: Maison Ferrand

Skladové číslo:

Zařazení: Španělský typ rumu
Chuťový profil: Vyvážený
Způsob výroby: Mix destilací z melasy
Obsah alkoholu: 42 %
Objem: 0,7 l

Dostupnost: Skladem

799 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 3/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Tmavě zlatá

Aroma: Sladkost medu, zralého ananasu a  záplava santalového dřeva s velmi jemným závanem kouře; v pozadí tóny vanilky a koňaku

Chuť: Příjemná sladkost kakaa, vanilky přecházející v kořenitost dřeva, cítíme kávu a ořechy a to vše v naprosté harmonii zakončenou zlatavou záplavou medu


Destilace

Využívá dvojí destilace a to destilačních kolon a kotlíkového přístroje alembik 1850 Batson.


Zrání

Směs pečlivě vybraných rumů z Guatemaly a Belizé. Ty zrály nejprve 3 - 6 let v sudech z dubu po bourbonu, poté byly převezeny do Francie do oblasti Cognac, kde byly odborníky smíchány a vznikl tento výtečný rum. Výsledná směs zraje ještě v sudech po koňaku po dobu jednoho až dvou let.


Příběh

V roce 1989 vzniklo partnerství Alexandera Gabriela s vinařstvím Ferrand. „Vinařství Ferrand je jedním z vůbec nejstarších výrobců koňaku. Než jsme ale začali spolupracovat, vinařství pro okolní svět spalo. Pan Ferrand vytvářel jeden z nejlepších koňaků v regionu, který ale vůbec nešel do prodeje," říká Alexander Gabriel. O dvacet let později bylo všechno jinak. Naštěstí, dalo by říct. 


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.