Papež sklenice na vodu 320 ml

Vznešenost i pokora v čisté kráse křišťálu

Výrobce / značka: MOSER, a.s.

Skladové číslo:

Dostupnost: Na dotaz

3600 Kč s DPH

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Popis

Jedna z ikonických kolekcí vznikla v roce 1916. Inspirací sklářům se stala architektura pavilonu Gloriette v rakouském Schönbrunnu, což byl i původní název souboru. Od roku 1923 nosí jméno Papež, kdy byl Leo Moser osobně poctěn věnovat tuto kolekci papeži Piu XI. Ručně broušená kolekce nabízí poháry a sklenky různých velikostí včetně karafy a džbánu. Pokud se chystáte degustovat víno, připíjet šampaňským nebo se osvěžit douškem vody, Papež bude tím pravým požehnáním.

Objem: 320 ml

Výška: 128 mm

Šířka: 89 mm

Zahájení výroby: 1916

Kolekce: Papež


Světová unikátní technika papežského brusu

Unikátní moserovská technika papežského brusu ovlivnila celou řadu moserovských designů, např. kolekci Lady Hamilton nebo Jubilant. Charakteristický kalich zvonovitého tvaru s plošným obloukovitým brusem přechází k fasetové nožce a šestihranému dýnku. Takový brus se nazývá papežský. Dává vyniknout optickým efektům čistého křišťálu, který se přímo rozzáří. 

Ručně foukáno z ekologicky čistého bezolovnatého křišťálu.

Ručně broušeno a leštěno.


Neokázalá krása křišťálu

Díky střídmosti v dekorování působí Papež velmi nadčasovým dojmem. Krásu spojenou s praktičností oceňoval nejen papež, ale i další osobnosti z řady církve a diplomatů. Světovou proslulost právě v řadách církve získala v roce 1923, kdy Leo Moser osobně věnoval kompletní nápojový soubor papeži Piu XI obsahující více než 200 pohárů a karaf s rytinou papežského znaku.

Klasický a nadčasový design kolekce Papež je možné ozdobit monogramem nebo zlatým a platinovým dekorem. V souboru najdete sklenice na víno, šampaňské, destiláty i vodu. Dominantou je překrásná karafa se džbánem na vodu.

Moser PapežMoser Papež

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.