Panel uživatele

A.H. Riise Royal Danish Navy

A.H. Riise Royal Danish Navy

Hodnocení produktu: 4/5 (5x)

Vaše hodnocení:

Výjimečný rum s širokým spektrem vůní a chutí

1099 Kč s DPH

Skladové číslo: AHRRDN

Dostupnost: Skladem

Výrobce: A.H. Riise Spirits

Barva: Mahagonová až téměř černá

Aroma: Bohaté, hluboké s lékořicí ve stylu staromódního sirupu proti kašli, pomerančová kůra, kokos, papája, eukalypt a snítka máty, v pozadí cítíme vařený balzamikový ocet, černý čaj a kořeněné vánoční koláče

Chuť: Všechny aromatické tóny se opakují ve sladkém, kulatém a plném těle harmonizující se zelenými tóny eukalyptu a máty, žlutými tóny citrusů a hořkostí lékořice a balzamikového octa


Zrání

Rum je kombinací několika různých druhů rumů, které zrají až 20 let.

Destilace

Tento melasovitý rum se vyrábí pomalou fermentací. Následně se destiluje v tradičních „Pot Still" na rum o síle 85 % alkoholu. Poté se zředí na příjemných 40 % alkoholu a nalije se do lahví. Rum Royal Navy se ručně míchá v malých objemech a za studena se nefiltruje, ani se do něj nepřidává karamel.


Příběh

Tímto tradičním rumem pan A. Riise zásoboval námořní plavidla, která kotvila v přístavu Charlotte Amalie na tehdejších „Danish West Indies" (nynější Americké Panenské ostrovy).
Rum byl rozhodující pro zajištění přežití dánských námořníků. Po krátké době na moři se voda na palubě stávala nepitnou, zatímco chuť rumu se zlepšovala s délkou pobytu v sudech.

 

Zařazení: Anglický styl rumu
Cukernatost: Velmi sladký rum 51 g/l a více
Obsah alkoholu: 40 %
Obsah cukru: 96 g/l
Objem: 0,7 l
Původ: St. Thomas

Náš Instagram

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.