Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

Botran Solera Reserva 15

NOVINKA

Vynikající svůdný blend až 15 let stařených rumů ze šťávy z cukrové třtiny

Výrobce / značka: Casa Botran

Skladové číslo: BOTSOL15

Zařazení: Španělský typ rumu
Obsah alkoholu: 40 %
Obsah cukru: 0-5 g/l
Chuťový profil: Svěží
Objem: 0,7 l
Původ: Guatemala
Způsob výroby: Destilace ze třtinové šťávy

Dostupnost: Skladem

739 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 4/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Mahagonová

Aroma: Komplexní a výrazné po vypáleném dřevu s jemným dotekem vanilky v pozadí, kde se dále objevuje i zelené jablko, sušené brusinky, citronová kůra, sušený pomeranč a koření

Chuť: Je to svůdný, suchý a na patře výbušný rum, dokonale se doplňují tóny dřeva ze sudů, kandované ovoce, třešně, zralé ovoce a koření, zejména hřebíček, následuje dlouhé a vyzrálé zakončení


Destilace

Dle zákona musí být rum v Guatemale destilován z fermentovaného medu ze šťávy z cukrové třtiny, což je v podstatě tmavý, koncentrovaný sirup. Med se vyrábí filtrací čerstvé šťávy z třtinového cukru a následným vyvařením vody do míry, kdy šťáva obsahuje přibližně 72 % cukru. Z logických transportních důvodů se používá pouze cukrová třtina vypěstovaná v Guatemale. Destiluje se metodou kontinuální destilace.


Zrání

Zraje systémem solera v nadmořské výšce 2 333 metrů v sudech z bílých dubů, ve kterých dříve zrály bourbony, sherry a Portské víno. Je vyráběn kombinací rumů o průměrné délce zrání 5 - 15 let.


Příběh

Rodina Botran byla běžně známá jako výrobce cukrové třtiny v Guatemale, ale v roce 1939 se rozhodli začít vyrábět i samotné rumy. Pět bratrů založilo malou výrobnu rumu a začali s produkcí. Rumy Botran zrají v sudech z bílého dubu, kde také zrají.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.