Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

Deutz Champagne

Deutz, dříve známý jako Deutz & Geldermann, je producentem šampaňského se sídlem v oblasti Aÿ v Champagne. Dům založili v roce 1838 William Deutz a Pierre-Hubert Geldermann a od té doby jej provozují po sobě jdoucí generace rodin Deutz a Geldermann.

William Deutz (1809–1884) a Pierre-Hubert Geldermann (1809–1884) pocházejí z rodin v Aix-la-Chapelle v Německu, kde se narodili za první říše. Přitahován prosperitou panující ve Francii za krále Ludvíka Filipa I., se oba imigranti z napoleonského Pruska usadili v Champagne v roce 1830, kde se Deutz stal v roce 1832 přímým prodejcem šampaňského Bollinger a Geldermann obchodníkem s vínem.

Oba muži otevřeli v roce 1838 obchod s vínem. Se svou exportní kanceláří do Německa se zásobují cuvée na již plněných lištách a poté nakupují vinice, aby si mohli vyrobit vlastní ročníky. Dům Deutz & Geldermann je řízen po sobě jdoucími generacemi rodiny Deutz a Geldermann, kteří se svatbou s majiteli vinic v Champagne rozvíjejí dům, který se stal Deutz2.

Dům Deutz má 3 km sklepů vykopaných v srdci křídy města, více než 20 metrů pod zemí na kopci Aÿ. Vyrábí 2,5 milionu lahví ročně a své šampaňské exportuje do více než 40 zemí.

Původ:

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.