Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

Fentimans Ltd

V roce 1905 byl Thomas Fentiman, puddler (pomocník při přeměně surového železa na kované železo) z anglického Cleckheatonu, osloven obchodníkem s žádostí o půjčku. Uzavřeli obchod, ve kterém Thomas jako záruku dostal recept na botanicky vařené zázvorové pivo. Půjčka nebyla nikdy splacena, takže se Thomas stal vlastníkem jedinečného receptu a začal vyrábět botanicky vařené zázvorové pivo, které dodával od dveří ke dveřím na koněm taženém vozíku.
Fearless, Thomasův věrný rodinný pes Fearless zvítězil v letech 1933 a 1934 třídu poslušnosti Crufts. Thomas byl na tento úspěch tak hrdý, že nejen použil její portrét na svých lahvích, ale také na každé továrně Fentimans. Fearless hrdě střeží každou láhev Fentimans dodnes.
Více než 100 let od založení je podnik stále v rodině Fentimans, nyní ve vlastnictví Eldona Fentimanse, pravnuka Thomase. Ve výrobě lahodných přírodních nápojů stále používají vícestupňovou techniku botanického vaření. Procesy jsou však aktualizovány a nápoje jsou nyní syceny oxidem uhličitým ještě před plněním a pasterizací, aby se prodloužila trvanlivost produktu. Jedna věc, která se však nezměnila, je vynikající kvalita, řemeslné zpracování a nepřekonatelná chuť nápojů Fentimans.

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.