Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

Zwack

Zwack je společnost se sídlem v Budapešti, která vyrábí likéry a lihoviny. Je známá pro bylinné likéry o obsahu 80% (40% alkoholu) známý jako Unicum z tajné směsi více než čtyřiceti různých bylin a koření. Unicum je považován za jeden z národních nápojů v Maďarsku.

V roce 1790 vytvořil královský lékař habsburského dvora József Zwack pro císaře Josefa II. likér Unicum. V roce 1840 rodina založila J. Zwack & Co., prvního maďarského výrobce likérů. Počátkem 20. století se společnost Zwack stala jednou z největších lihovarů ve střední Evropě a vyráběla a vyvážela více než 200 likérů a lihovin.

Unicum je vyrobeno ze směsi více než 40 různých bylin a koření. Některé bylinky a koření se destilují, jiné se macerují, poté se smíchají a nechají se v dubnových sudech zrát v továrně v Budapešti déle než 6 měsíců. Tmavě jantarový odstín je docílen přidáním karamelové barvy.

Bylinný likér s hořkou a odvážnou chutí se konzumuje hlavně jako aperitiv před jídlem nebo jako digestiv po jídle. Společnost také vyrábí mírně odlišnou verzi likéru známého jako Unicum next, je vyrobena ze stejné receptury a sdílí odvážný charakter Unicum, ale je o něco méně hořká a na patře zanechává náznak citrusové povrchové úpravy.

Původ:

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.