Gimlet

Jednoho letního dne v roce 1857 navštívil jistý major Sykes úředníka britské Východoindické společnosti Jamese Jacksona. Sluha jim přinesl občerstvení v podobě sklenic s ginem, čerstvou limetkovou šťávou s cukrovým sirupem a trochou vody údajně servírované ve vydlabané tykvi. Majoru Sykesovi nápoj ihned zachutnal a ocenil jeho osvěžující, lehce natrpklou chuť. J. Jackson mu poté vysvětlil, že právě proto této kombinaci říká „gimlet“, tedy ruční vrták neboli nebozez.

Gimlet

Základní suroviny

Příslušenství

Návod k přípravě koktejlu

  1. Koktejlovou sklenici naplníme ledem a necháme bokem chladit.
  2. Do další větší sklenice také nasypeme led a přidáme 5 cl ginu, a 2,5 cl Monin Lime NEBO 2 cl limetkové šťávy a 1 cl cukrového sirupu.
  3. Mícháme, dokud není sklenice ledová.
  4. Z koktejlové sklenice odstraníme led a přes sítko do ní vše scedíme.

Návod k přípravě cukrového sirupu

Cukrový sirup je nedílnou součástí mnoha dezertů a drinků. Jeho příprava netrvá dlouho a v lednici ho můžete uchovávat i několik týdnů.

Jako na to? Na mírném ohni rozpustíme v hrnci 600 g cukru v 0,5 l vody. Poté zvýšíme teplotu a vaříme ještě 5 – 8 minut. Vzniklou pěnu je potřebné odstranit. Poté nalijeme do nádobky a můžeme používat.

Veškeré suroviny pro přípravu koktejlu Gimlet lze na Vychutnávej.cz pořídit v rámci jednoho balíčku, který vystačí na 14 koktejlů. Nakoupíte zde.

Dobrou chuť!

https://www.vychutnavej.cz/p/2249/gimlet

Diskuse

(0 komentářů)

Anketa

Jakou kávu si doma nejčastěji připravujete?

PRÁVĚ NÁS BAVÍ

ZDARMA K NÁKUPU

Zdarma k nákupu nad 1 000 Kč

Zdarma k nákupu nad 1 500 Kč

Zdarma k nákupu nad 4 000 Kč

 

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.