Neisson l’Esprit

Skvělý agricole rum o síle 70 %

Výrobce / značka: Neisson Distillery

Skladové číslo: NELES

Zařazení: Bílý rum
Způsob výroby: Destilace ze třtinové šťávy
Obsah alkoholu: 70 %
Obsah cukru: 0-5 g/l
Chuťový profil: Svěží
Objem: 0,7 l
Původ: Martinik

Dostupnost: Vyprodáno

1499 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Čirá

Aroma: Cukrová třtina, tóny citrusů, květin a šťavnatého ovoce, žádné ostré aroma alkoholu

Chuť: Jemná sladkost cukrové třtiny, jemné tóny bílého pepře, květin a citrusů


Destilace

Vyroben v destilační koloně z vlastní cukrové třtiny na sílu 70 %.


Zrání

Jeden z nejlepších bílých agricole rumů. Bílý rum Neisson Agricole Blanc není stařený, po fermentaci je nechán odstát a následně se plní do hranaté lahve s typickým vyobrazením plachetnice. Právě do takových plní lihovar Neisson své rumy.


Příběh

Perfektní ztělesnění zakladatele! Výroční vydání k oslavě 70. narozenin lihovaru v lahvi objemu 70 cl a síly 70 % alkoholu. Bílý nestařený rum, síla destilační kolony. Tento ročník vyrobený z cukrové třtiny rostoucí přímo na pozemcích La Thieubert je dokonalým ztělesněním jeho zakladatele: fascinující a jemný.
Neisson, nejmenší lihovar na Martiniku, připomíná komplexní kaleidoskop zelených a růžových domů, které jakoby se snažili napodobit svůdnou okolní vegetaci. Od svého založení roku 1931 se již tři generace za sebou úspěšně vystřídaly v čele lihovaru, zachovaly si svoje dovednosti a odborné znalosti největší tradice Martiniku. Současný ředitel lihovaru Grégory Vernant-Neisson popisuje jejich zemědělský rum AOC následovně: „Nejdůležitější věcí, kterou je třeba o martinikovém rumu vědět, je to, že se vyrábí přímo ze šťávy z cukrové třtiny, nikoli z melasy." Za filozofií destilérie Neisson leží velký respekt k hodnotě země a jejím vlastnostem. Severní část ostrova Martinik má svou vulkanickou půdou a podnebím zvláště silný vliv na aromatickou paletu rumů Neisson a jejich jedinečnou chuť. Ochutnejte, pochopíte.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.