Neisson Agricole Blanc par Neisson

DOPORUČUJEME

Labižnický bílý rum s jemnou sladkostí cukrové třtiny

Výrobce / značka: Neisson Distillery

Skladové číslo: NEIABPN

Zařazení: Bílý rum
Způsob výroby: Destilace ze třtinové šťávy
Obsah alkoholu: 52,5 %
Obsah cukru: 0-5 g/l
Chuťový profil: Komplexní
Objem: 0,7 l
Původ: Martinik

Dostupnost: Skladem

1499 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Čirá

Aroma: Grepfruit, citron, cukrová třtina, mléčná příchuť a zelená oliva

Chuť: Bohatá a labužnická, nástup připomíná kousání čerstvé cukrové třtiny, hrušky, citrusové plody, celkově vyznívá svěžím a perzistentním dojmem, cítíme kyselinku malin a limet


Zrání

Bílý rum Neisson není stařený, po fermentaci je nechán odstát a následně se plní do hranaté lahve s typickým vyobrazením plachetnice. Právě do takových plní lihovar Neisson své rumy.


Příběh

Bílý rum Neisson l’Esprit má jednu z nejlepších pověstí v už tak skvělé kategorii rumů z Martiniku. Vyrábí se jen v omezeném množství. Pro znalce rumů je delikatesou, kterou je škoda míchat do většiny koktejů. Běžně je velmi těžko k sehnání.
Neisson, nejmenší lihovar na Martiniku, připomíná komplexní kaleidoskop zelených a růžových domů, které jakoby se snažili napodobit svůdnou okolní vegetaci. Od svého založení roku 1931 se již tři generace za sebou úspěšně vystřídaly v čele lihovaru, zachovaly si svoje dovednosti a odborné znalosti největší tradice Martiniku. Současný ředitel lihovaru Grégory Vernant-Neisson popisuje jejich zemědělský rum AOC následovně: „Nejdůležitější věcí, kterou je třeba o martinikovém rumu vědět, je to, že se vyrábí přímo ze šťávy z cukrové třtiny, nikoli z melasy." Za filozofií destilérie Neisson leží velký respekt k hodnotě země a jejím vlastnostem. Severní část ostrova Martinik má svou vulkanickou půdou a podnebím zvláště silný vliv na aromatickou paletu rumů Neisson a jejich jedinečnou chuť. Ochutnejte, pochopíte.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.