Oban Bay Reserve - Game of Thrones Night’s Watch

Unikátní limitovaná edice višňového koláče a kandované pomerančové kůry

Výrobce / značka: Oban Distillery

Skladové číslo:

Zařazení: Highlands whisky
Chuťový profil: Komplexní
Obsah alkoholu: 43 %
Zrání v sudu: Opětovné plnění
Objem: 0,7 l
Původ: Skotsko

Dostupnost: Skladem

2399 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Zlatě jantarová, skvělá viskozita

Aroma: Bohatá, plná, ovocná vůně

Chuť: Sytá po višňovém koláči a kandované pomerančové kůře, dlouhý a plný závěr krémového karamelu a spáleného dubu


Destilace

Oban má jen dvě malá destilační zařízení, kterými prochází každá kapka. Tento způsob umožňuje přesné sledování a kontrolu procesu. Fermentují jejich vlastní sladový ječmen po dobu pěti dnů k vytvoření bohaté, odlišné chuti. Po každém procesu nechávají destilační zařízení odpočinout, což chrání čistotu a chuť nápoje. 


Příběh

Palírna Oban leží pod strmým útesem s výhledem na stejnojmenný záliv na hranici mezi Západní vysočinou a Skotskými ostrovy. Podobně symbolického pomezí mezi zeměmi Západozemí a vším na sever od Zdi zaujímá i Castle Black, největší sídlo a velitelství Noční hlídky. Navzdory temnému vzhledu je Noční hlídka světlem Sedmi království – první obrana proti všemu, co dřímá na druhé straně mocné, ledové zdi. Tento viskózní komplexní Oban povahu Night's Watch dobře reflektuje.

Původní destilérka byla postavena v roce 1793 bratry Hughem a Johnem Stevensonovými na portálu mezi západní vysočinou a ostrovy Hebridy, místem proslulým mírným podnebím a drsnou krásou. Okamžitě se neodmyslitelně svázala se svým okolím - voda pro ni proudí z jezera jen tři míle daleko, ječmen cestuje ze Speyside. Prvně byla postavena palírna a až poté kolem ní město.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na whisky.

Jednosladové
Hry o trůny

Slavné rody a jejich whisky

ČLÁNEK
Whisky & Jídlo

Co na talíři
k láhvi skotské

PÁROVÁNÍ CHUTÍ

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.