Clynelish Reserve - Game of Thrones House Tyrell

Mango, ananas a lehce voskový nádech v limitované sérii

Výrobce / značka: Clynelish Distillery

Skladové číslo:

Zařazení: Highlands whisky
Chuťový profil: Vyvážený
Obsah alkoholu: 51,2 %
Zrání v sudu: Opětovné plnění
Objem: 0,7 l
Původ: Skotsko

Dostupnost: Skladem

1699 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 4/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Světle zlatá

Aroma: Překypuje čerstvým tropickým ovocem jako papája a mango

Chuť: Od svěžího manga a ananasu přechází do sladké vanilky, aby v závěru odhalila tóny mořské vody a voňavých květů s typickým, lehce voskovým nádechem


Zrání

Tento single malt zrál 14 let v dubových sudech.


Příběh

Destilerii Clynelish nalezneme, stejně jako sídlo Highgarden, mezi zelenými pastvinami a zvlněnými kopci se scénickým výhledem na moře. Tento Clynelish Reserve je suchý, jako smysl pro humor trnové královny Olenny Tyrell, chuťově komplexní jako nejúrodnější půdy nížin Reach a s alkoholem 51,2 % razantní, jako armády Highgardenu.

Clynelish je jedním z hrdých lihovarů společnosti Four Corners Johnnieho Walkera. Destilují bohatý Highland malt oblíbený po celém světě, jež zároveň tvoří důležitou součást těchto blendů. Palírna byla založena již roku 1819 a vyráběla whisky tak exkluzivní, že si ji mohla vychutnat pouze úzká skupina privátních zákazníků. Svůj provoz obnovila roku 1967 a pouze 1 % produkuje formou single malt. Objevte tajemný destilát pobřežního domova Sutherland, kde se vytváří tato komplexní, vosková whisky, nesoucí tóny tropického ovoce a medu.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na whisky.

Jednosladové
Hry o trůny

Slavné rody a jejich whisky

ČLÁNEK
Whisky & Jídlo

Co na talíři
k láhvi skotské

PÁROVÁNÍ CHUTÍ

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.