Ron Zacapa Royal

Královský rum plného elegantního charakteru vyjimečně jemných chutí

Výrobce / značka: Ron Zacapa

Skladové číslo:

Zařazení: Španělský typ rumu
Obsah alkoholu: 45 %
Chuťový profil: Komplexní
Objem: 0,7 l
Původ: Guatemala
Způsob výroby: Destilace ze třtinové šťávy

Dostupnost: Skladem

6990 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Tmavě jantarová s červenou a mahagonovou jiskrou

Aroma: Má elegantní, hřejivé a komplexní aroma s tóny vanilky, čokolády, sušeného ovoce, dřeva, muškátového oříšku a pražených mandlí

Chuť: Vyznačuje se plným tělem, na patře je hladký, elegantní a hedvábný, s tóny citrusů a karamelu, s dlouhým nasládlým závěrem plným exotických a výjimečně jemných chutí


Destilace

Plantáže s cukrovou třtinou, ze kterých se vyrábí rum, jsou na jihozápadě Guatemaly v nadmořské výšce 350 m. Díky unikátní kombinaci mikroklimatu, půdy a teploty se podle výrobce jedná o nejlepší plantáž cukrové třtiny na světě. Specialitou destilerie Zacapa je to, že k výrobě rumů nepoužívá na rozdíl od ostatních výrobců melasu, ale panenský sirup. Při kvašení je využíván speciální kmen kvasinek z ananasu, které dodávají řadě rumů Zacapa jejich nezaměnitelné aroma.


Zrání

Zrání sudů probíhá v nadmořské výšce 2333 m v lokalitě „The House Above the Clouds". Destilerie používá jedinečný způsob zvaný " Sistema Solera", převzatý ze zrání Sherry. Zrání probíhá systémem Solera, který spočívá v tom, že se postupně míchají rumy různého stáří v sudech z bílých dubů, kde dříve zrály bourbony, jemné sherry Pedro Ximenez a delikátní francouzské cognacy. Dozrává ve specinílních sudech z franouzské oblasti Le Bois du Roy. Z každého typu sudu tak získává rum část jeho aroma, z čehož v kombinaci s unikátními podmínkami řídkého vzduchu a nižšího atmosférického tlaku vzniká rum ojedinělých kvalit.


Příběh

Ron Zacapa Centenario Royal má opravdu královský původ díky francouzským sudům. Jedná se o poslední láhev namíchanou mistrem benderem Loreny Vasqueze.

Domovinou rumů Zacapa Centenatrio je město Zacapa, nacházející se na východu Guatemaly 2229 metrů nad mořem. Bylo založeno v roce 1876 jako železniční zastávka a velmi brzo se rozrostlo o nové obyvatele, zejména z řad cestovatelů. První rum Cententario byl vyroben právě při 100. výročí od založení osady Zacapa.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.