Don Papa Sherry Casks

Silná sladká chuť ze čtyř typů sudů po sherry

Výrobce / značka: Bleeding Heart Rum Company

Skladové číslo: DOPASHCA

Zařazení: Španělský typ rumu
Obsah alkoholu: 45 %
Chuťový profil: Vyvážený
Objem: 0,7 l
Původ: Filipíny
Způsob výroby: Kolonová destilace z melasy

Dostupnost: Na dotaz

5999 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Vínová s tmavě jantarovými odlesky

Aroma: Ovocné náznaky rozinek a ořechů

Chuť: Zrání v sudech sherry přináší zajímavou texturu a originální tóny švestek, zralých fíků a hořké čokolády s dlouhotrvajícím, krémovým zakončením


Destilace

Rum Don Papa je kvalitní filipínský rum z cukrové třtiny, která rostla na vulkanické půdě v nejúrodnější oblasti Filipín, oblasti Negros Occidental.


Zrání

Don Papa Sherry Cask Finish je rum na bázi melasy, který po výrobě na destilační koloně zraje 4 roky v dubových sudech po bourbonu. Následně je na 18 měsíců uložen do sudů, ve kterých dříve odpočívaly čtyři druhy sherry – Fino, Pedro Ximénez, Cream a Palo Cortado. Rumy z těchto sudů jsou nakonec pečlivě blendovány – rodí se tak jedinečná limitovaná edice nefiltrovaného rumu, který je lahvován o síle 45 % alkoholu, což ještě více umocní jeho charakteristickou chuť.

 

Příběh

Don Papa Rum byl inspirován příběhem jednoho z neopěvovaných hrdinů filipínské revoluce a sice Dionisem Magbuelesem, lépe známým právě jako "Don Papa". Byl to pracovník na cukrové plantáži, léčitel, šaman, vizionář, rebel a vůdce skupiny babaylanes, která hrála klíčovou roli během pozdního 19. století a filipínské revoluce. Ta měla za následek osvobození od španělské vlády a v konečném důsledku vedla k nezávislosti milované země.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.