Panel uživatele

Don Papa Sherry Casks

Don Papa Sherry Casks

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Silná sladká chuť ze čtyř typů sudů po sherry

5999 Kč s DPH

Skladové číslo: DOPASHCA

Dostupnost: Vyprodáno

Výrobce: Bleeding Heart Rum Company

Barva: Vínová s tmavě jantarovými odlesky

Aroma: Ovocné náznaky rozinek a ořechů

Chuť: Zrání v sudech sherry přináší zajímavou texturu a originální tóny švestek, zralých fíků a hořké čokolády s dlouhotrvajícím, krémovým zakončením


Destilace

Rum Don Papa je kvalitní filipínský rum z cukrové třtiny, která rostla na vulkanické půdě v nejúrodnější oblasti Filipín, oblasti Negros Occidental.


Zrání

Don Papa Sherry Cask Finish je rum na bázi melasy, který po výrobě na destilační koloně zraje 4 roky v dubových sudech po bourbonu. Následně je na 18 měsíců uložen do sudů, ve kterých dříve odpočívaly čtyři druhy sherry – Fino, Pedro Ximénez, Cream a Palo Cortado. Rumy z těchto sudů jsou nakonec pečlivě blendovány – rodí se tak jedinečná limitovaná edice nefiltrovaného rumu, který je lahvován o síle 45 % alkoholu, což ještě více umocní jeho charakteristickou chuť.

 

Příběh

Don Papa Rum byl inspirován příběhem jednoho z neopěvovaných hrdinů filipínské revoluce a sice Dionisem Magbuelesem, lépe známým právě jako "Don Papa". Byl to pracovník na cukrové plantáži, léčitel, šaman, vizionář, rebel a vůdce skupiny babaylanes, která hrála klíčovou roli během pozdního 19. století a filipínské revoluce. Ta měla za následek osvobození od španělské vlády a v konečném důsledku vedla k nezávislosti milované země.

 

Zařazení: Ostatní rumy
Obsah alkoholu: 45 %
Objem: 0,7 l
Původ: Filipíny

Náš Instagram

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.