Barva: Tmavý jantar
Aroma: Jemný dub, sušená švestka, bílé rozinky a lékořice
Chuť: Plná, rafinovaná, cítíme sušené ovoce, muškátový oříšek, dub a med s lahodným a přetrvávajícím závěrem plným medového ovoce a stopou koření
Destilace / Zrání
Metaxa je řecká brandy. Její chuť je podmanivá a nenapodobitelná. Je příjemně sladká a jemná. Tato brandy je uznávaná jako zcela samostatná jedinečná kategorie mezi zrajícími destiláty. K výrobě Metaxy se používají sluncem vysušené vinné hrozny tří druhů, které se destilují a zrají minimálně tři roky v dubových sudech, počet let je na lahvích označen počtem hvězdiček.
Po skončení procesu zrání se destilát míchá s archivními ročníky muškátových vín a tajnou směsí řeckých bylin. Tato směs pak ještě půl roku zraje. Tím se výrobní proces liší od postupů používaných u klasických brandy. Dá se pít jak samotná, tak i jako součást různých koktejlů. Populární je například míchaný drink SunTonic, který se skládá z Metaxy, toniku a plátku pomeranče a řezu citronu.