Torres Jaime I

Torres Jaime I

Hodnocení produktu: 4.5/5 (8x)

Vaše hodnocení:

DOPORUČUJEME

Až 30leté umění v brandy

2199 Kč s DPH

Skladové číslo: TORJAII

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Miguel Torres S. A.

Barva: Vznešeně tmavý mahagon

Aroma: Vůně sušených plodů ovoce a ořechů (opražený lískový ořech) s nádechem vanilky a karamelu

Chuť: Kulaté a hladké na patře, kořeněná, vyjimečně smyslná síla způsobená dlouhým stařením v americkém dubu, komplexní destilát se skvělým sametovým a dlouhým závěrem


Destilace

Brandy bylo vytvořeno z velmi staré Soleras zrající z vybraného destilovaného bílého vína Parellada.


Zrání

Některé ze soleras začaly jako destilované víno z Parellady určené pro desetileté brandy, nícméně byly ponechány stranou po dobu několika let, aby se vytvořil kvalitní základ. Tato stará reserva byla obohacena nejlepšími Torresovými soleras (nejstarší bylo 30 let staré). Nakonec, na doplnění aromatické intenzity tohoto brandy s lehkým ovocným a květinovým aroma bylo přidáno trochu „Eau de vie de lie de Folle Blanche 1972", nejvzácnější a nejnoblesnější hrozny používané k výrobě nejkvalitnější destilované brandy.


Příběh

Během 18. století koupila rodina Torres jejich první vinice v Penedès. O století později, v roce 1870, Jaime Torres Vendrell založil společnost Torres zaměřenou na sklizeň hroznů a vývoz vín. Přibližně v této době stavěl Antoni Gaudí jeho nejobdivuhodnější práce. Casa Milá, známější jako La Pedrera, ztělesňuje moderní éru Barcelony, dobu, kdy město překypovalo tvůrčím nadšením. Tato starobylá ušlechtilá brandy pojmenovaný podle zakladatele Torrese je poctou Gaudího a inovativnímu duchu mužů, kteří bez ohledu na své povolání předávají svou vášeň pro řemeslnou výrobu z generace na generaci. Brandy se destiluje z bílých vín odrůdy Parellada v měděných destilačních nádobách pomocí pomalého a sofistikovaného řemeslného procesu. Při dlouhodobém stárnutí v nejjemnějších dubových sudech získává brandy elegantní tóny dřeva a sladkého koření, které se nachází pouze v těch nejlepších solerách.
Láhev byla navržena architektem Tanakou.

Obsah alkoholu: 38 %
Objem: 0,7 l
Původ: Španělsko

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Vychutnávej společně s

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.