Panel uživatele

Metaxa Private Reserve

Metaxa Private Reserve

Hodnocení produktu: 4.33/5 (3x)

Vaše hodnocení:

DOPORUČUJEME

Smyslná, intenzivní, vyjimečná brandy

1799 Kč s DPH

Skladové číslo: METPR

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Metaxa

Barva: Intenzivní jantar

Aroma: Sušená meruňka, švestka, med a rozinky

Chuť: Smyslná a intenzivní, černé rozinky, karamel a pepř s dlouhým intenzivním závěrem plným sušeného ovoce a sladkého koření


Destilace / Zrání

Metaxa je řecká brandy. Její chuť je podmanivá a nenapodobitelná. Je příjemně sladká a jemná. Tato brandy je uznávaná jako zcela samostatná jedinečná kategorie mezi zrajícími destiláty. K výrobě Metaxy se používají sluncem vysušené vinné hrozny tří druhů, které se destilují a zrají minimálně tři roky v dubových sudech, počet let je na lahvích označen počtem hvězdiček.
Po skončení procesu zrání se destilát míchá s archivními ročníky muškátových vín a tajnou směsí řeckých bylin. Tato směs pak ještě půl roku zraje. Tím se výrobní proces liší od postupů používaných u klasických brandy. Dá se pít jak samotná, tak i jako součást různých koktejlů. Populární je například míchaný drink SunTonic, který se skládá z Metaxy, toniku a plátku pomeranče a řezu citronu.


Příběh

Úplně první vlastní výtvor Constantina Raptise z roku 1992. Vzniká jednou ročně v jediné šarži ze směsí, které dosáhly vrcholu svého vyjádření.

 

Zařazení: Ostatní brandy
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,7 l
Původ: Řecko

Náš Instagram

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.