Panel uživatele

Bache Gabrielsen Tre Kors 1 l

Bache Gabrielsen Tre Kors 1 l

Hodnocení produktu: 4/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Až 5letý koňak s velkým příběhem a léčivou schopností

899 Kč s DPH

Skladové číslo: BRTK1

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Ths Bache Gabrielsen

Barva: Hluboká jantarová

Aroma: Živý, mladistvý buket ovoce s prvky charakteristického mladého Grande Champagne

Chuť: Měkký, oblý nástup s relativně lehkým, ovocným závěrem


Destilace

Tre Kors se mísí z 25 % Grande Champagne a Petite Champagne a ze 75 % koňaku Fins Bois.


Zrání

Zraje v sudech po dobu minimálně 3 až 5 let.


Příběh

Toto je příběh prohibice a norské vynalézavosti. V letech 1916 – 1926 byl prodej lihovin zakázán. Likér se však stále dal získat na lékařský předpis — nikdy předtím nebyl národ tak nemocný.
Koňak byl k dispozici pouze pro tyto „léčivé účely" a mladý Bache-Gabrielsen musel rychle jednat. Tři existující hvězdy na koňaku (VS) byly nahrazeny třemi kříži. Tento koňak zůstává dodnes nejoblíbenější. Mladý a relativně strohý VS, primárně založený na Fins Bois.

Sága koňaků Bache-Gabrielsen byla založena Thomasem Bache-Gabrielsenem z norského Holmestrandu v roce 1905. O několik generací později podnik stále vlastní a provozuje rodina Bache-Gabrielsenů.
Dnes je Bache-Gabrielsen jedním z mála zbývajících tradičních rodinných destilerií koňaku a stále okupuje staré, téměř zastaralé prostory v centru města Cognac. Když projdete dveřmi, je to skoro jako vstoupit do příběhu Charlese Dickense z roku 1890. Za touto fasádou je však veškeré zařízení a vybavení palírny ultra moderní.
Firmu nyní řídí vnuk zakladetele Hervé Bache-Gabrielsen, který převzal každodenní řízení firmy od svého otce Christiana. Norsko stále zůstává největším trhem, ale pokud požádáte o koňak Bache-Gabrielsen více na jihu Evropy, nepochodíte. Stále se tam prodává pod více než sto let starým, původním názvem Dupuy — přijimením bývalého partnera a otce manželky Bache Gabrielsena A. Edmonda Dupuy.

Zařazení: Cognac
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 1,0 l
Původ: Francie

Doporučujeme přikoupit

PRÁVĚ NÁS BAVÍ

ZDARMA K NÁKUPU

Zdarma k nákupu nad 1 000 Kč

Zdarma k nákupu nad 4 000 Kč

 

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.