Panel uživatele

Courvoisier VS

Courvoisier VS

Hodnocení produktu: 3/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Od 3 do 7 let stařený koňak bohaté palety ovocných a květinových tónů

599 Kč s DPH

Skladové číslo: COUVS

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Courvoisier S.A.S.

Aroma: Křídová půda Fins Bois dodává typický náznak zralého ovoce

Chuť: Sloučením mladších i starších koňaků získalo toto VS bohatou paletu plnou ovocných a květinových tónů, které v pozadí jemně doplňují dřevité odstíny


Destilace

Značka si udržuje úzké vztahy s více než 800 pěstiteli révy ze 4 hlavních vinařských oblastí regionu Cognac — Grande Champagne, Petite Champagne, Borderies a Fins Bois, od nichž bere jen ty nejlepší hrozny. Pro nejkvalitnější výsledek Courvoisier destiluje v tradičních měděných kotlích alambik o objemu 25 hektolitrů hned od první fáze. Jako jedna z mála koňakových palíren destilují „na kalech", což je specifická a složitější technika, která vyžaduje uchovávání zbytků kvasinek.


Zrání

Směs několika crus ve věku od tří do sedmi let, složená převážně z Fins Bois vybalancovaných Petite Champagne.

Značka si udržuje úzké vztahy s více než 800 pěstiteli révy, od nichž bere ty nejlepší hrozny z oblasti Cognac. Cenné eaux-de-vie se staří v ručně vyráběných sudech z osobně vybíraných 200 let starých dubů z konkrétních lesů. Dubové dřevo je po rozřezání sušeno přirozeným způsobem po dobu tří let. Jakmile sudy bednáři dokončí, naplní se eaux-de-vie a začne proces stárnutí. Veškerý koňak musí stárnout minimálně dva a půl roku.


Příběh

Napoleon dával příděl koňaku Courvoisier svým dělostřeleckým jednotkám, aby během probíhajících napoleonských válek pozvedl jejich morálku. Říkával jim: „Když jste na pochodu, dám vašim silám, co nejvíce to je možné, víno večer a koňak po ránu." Když pak odjížděl Napoleon do exilu na ostrov Sv. Heleny, bral si jen to nejnutnější. Třeba několik sudů koňaku Courvoisier. A věděl proč. Za značkou Courvoisier stojí téměř dvě století poctivé práce a řada lahůdek, ověnčených cenami z mezinárodních soutěží. 

Získaná ocenění
Zlatá medaile 2019 San Francisco World Spirits Competition
Zlatá medaile 91 bodů 2019 San Diego International Wine & Spirits Challenge
Platinová medaile 2019 Spirits International Prestige

 

Zařazení: Cognac
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,7 l
Původ: Francie

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Doporučujeme přikoupit

PRÁVĚ NÁS BAVÍ

ZDARMA K NÁKUPU

Zdarma k nákupu nad 1 000 Kč

Zdarma k nákupu nad 4 000 Kč

 

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.