Panel uživatele

Auténtico Nativo 20 años

Auténtico Nativo 20 años

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Kořenitý minerální ořechový rum od Dona Pancha zrající v sudech po bourbonu

1159 Kč s DPH

Skladové číslo: AN20A

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Las Cabras Distillery

Barva: Načervenale jantarová

Aroma: Plné pražených tmavých ořechů, karamelizovaných broskví a banánů

Chuť: Kořenité po dubu, minerály, vlašské ořechy, opečený cedr a dub s hladkým a dlouhým závěrem


Destilace

Rum Nativo se z melasy vyrábí kontinuální destilací v klasické měděné destilační koloně z roku 1922 v destilerii Las Cabras.


Zrání

Zraje 20 let (nikoli solera systémem) ve vypálených sudech z amerického bílého dubu po bourbonu. Je filtrován nejprve přes membrány z celulózy, poté studenou filtrací.


Příběh

Auténtico Nativo pochází z Panamy, konkrétně z centrální oblasti Herrera, ovlivněné Tichým oceánem na jedné straně a deštnými pralesy na straně druhé. Oblast oplývá bohatou vulkanickou půdou, místní třtina má velmi vysoký obsah cukru a melasa z ní je ideální pro výrobu rumu. Za chuťovým profilem rumu stojí ikona mezi blendery moderních rumů, Francisco „Don Pancho" Fernández.
Las Cabras Distillery byla postavena v roce 1919 a původně sloužila jako cukrovar. Od té doby prošla vlastnictvím vlády, mezinárodních investorů a neúspěšných obchodníků. V polovině devadesátých let ji objevili „Don Pancho" a Carlos Esquivel ve stavu zanedbaného skladu. Pod zarostlou trávou odkryli měděnou desilační kolonu s malým medailonem s nápisem „Cincinnati 1922". Díky zručnostem a zkušenostem Dona Pancha se Las Cabras proměnila ve světový rumový lihovar.

 

Zařazení: Španělský styl rumu
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,7 l
Původ: Panama

Náš Instagram

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.